10:12 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš viso mokyklose, savivaldybių švietimo įstaigose ir pedagoginėse psichologinėse, švietimo pagalbos tarnybose dirba 670 psichologų

  VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, įgyvendindama Ilgalaikių neigiamų COVID-19 pandemijos pasekmių visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų planą, skyrė papildomų lėšų — iš viso 300 tūkst. eurų — švietimo įstaigų psichologams. Apie tai pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Psichologo pagalba mokiniams bus prieinamesnė — mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, pedagoginių psichologinių bei švietimo pagalbos tarnybų psichologai teiks daugiau konsultacijų dėl COVID-19 pandemijos sukeltų emocinių, psichologinių sunkumų.

  "Karantino ir nuotolinio mokymosi laikotarpiu vaikai, kaip ir mokytojai bei mokinių tėveliai, patyrė daug įtampų prisitaikydami prie visiems neįprastos situacijos, tad papildoma galimybė gauti psichologo konsultaciją švietimo įstaigoje, pedagoginėje psichologinėje ar švietimo pagalbos tarnyboje suteiks reikiamą emocinę pagalbą", — sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

  Konfidencialūs pokalbiai su psichologu skirti padėti nesaugumo jausmą, atskirtį ar nerimą patiriantiems mokiniams sušvelninti galimus COVID-19 pandemijos padarinius psichologinei gerovei.

  Paskirstytos lėšos bus naudojamos švietimo įstaigų psichologams papildomiems darbams atlikti, teikiant pagalbą psichologinių sunkumų patiriantiems mokiniams. Psichologams bus skiriamos priemokos nuo 20 iki 30 proc. atlyginimo iki 2 mėn. laikotarpiui.

  Iš viso mokyklose, savivaldybių švietimo įstaigose ir pedagoginėse psichologinėse, švietimo pagalbos tarnybose dirba 670 psichologų.

  Dar šia tema

  Šiemet vaikų vasaros edukacijai skirta rekordinė 8 mln eurų suma
  Apie 30 Lietuvos studentų nusipelnė vardinių Prezidentų stipendijų
  Tegai:
  COVID-19, psichologas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  Svarbiausios temos