20:40 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuo birželio vidurio Lietuvoje skiriama nauja socialinė išmoka — bedarbiai gauna 200 eurų "darbo paieškos" pašalpą

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigė, kad Lietuva yra turbūt pirmoji šalis Europoje, kurioje ne tik vartojimo lygis, bet ir darbuotojų skaičius jau sugrįžo į ikikrizinį lygį. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Tuo tarpu, anot Užimtumo tarnybos specialistų, kovo pradžioje šalyje registruota 160 tūkst. bedarbių, o dabar yra įregistruota 218 tūkst.

  Be to, Valstybės socialinio draudimo fondo ("Sodra") duomenimis, nuo kovo 1 dienos iki birželio 1 dienos Lietuvoje darbuotojų skaičius sumažėjo 26 tūkst., o nuo birželio 1 iki liepos 15 dienos šis skaičius padidėjo 26,5 tūkst.

  "Tai kaip čia yra? Darbuotojų samdoma vis daugiau, o nedarbo lygis didėja? Elementaru, Vatsonai. Registruotas nedarbas jau buvo sustojęs augti dar gegužės pradžioje, bet birželio viduryje staiga vėl atsirado didžiulis naujų bedarbių srautas. Turbūt ne sutapimas, kad būtent birželio viduryje atsirado nauja socialinė išmoka — užsiregistravę Užimtumo tarnyboje gauna laikiną "darbo paieškos" išmoką, siekiančią 200 eurų", — teigė Mačiulis.

  Anot jo, šiuo metu registruotas nedarbo lygis labiau atspindi norinčiųjų gauti papildomas socialines pašalpas skaičių.

  Tuščios sostinės gatvės
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Praėjusią savaitę Lietuvos užimtumo tarnyba užregistravo 6,7 tūkst. laisvų darbo vietų, tai yra 2,3 karto daugiau nei praėjusią savaitę.

  Dėl pandemijos daugelis šalių įvedė apribojimus, kurie savo ruožtu paveikė ekonomiką. Lietuvoje karantinas galiojo nuo kovo 16 iki birželio 17 dienos.

  "Intrum" apklausos duomenimis, dėl pandemijos 55 procentų lietuvių finansinė padėtis pablogėjo. Du penktadaliai šalies gyventojų buvo priversti susitaikyti su darbo užmokesčio mažinimu, patyrė užimtumo problemų ar neteko darbo.

  Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje 2020 metų gegužę
  © Sputnik
  Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje 2020 metų gegužę

  Dar šia tema

  Bedarbis apgaule "užsidirbo" beveik 65 tūkst. eurų ir pabėgo į Ukrainą
  Lietuvoje beveik kas penktas registruotas bedarbis — jaunuolis
  Tegai:
  bedarbiai, Lietuva

  Svarbiausios temos