05:05 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pažymima, kad tai turi būti vykdoma laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų, užtikrinant tinkamą infekcijų kontrolę

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina savivaldybes ir joms priklausančias gydymo įstaigas kuo greičiau atnaujinti paslaugų teikimą pacientams, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pažymima, kad tai turi būti vykdoma laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų, užtikrinant tinkamą infekcijų kontrolę.

  Šia tema buvo kalbama ir vakar Vyriausybės pasitarimo metu, kur buvo sutarta, kad būtina dėti maksimalias pastangas atnaujinant pacientams teikiamas paslaugas, nes žmonės negali tiek laukti reikiamų paslaugų, o susidarančios eilės turi trumpėti, operatyviau veikti skambučių centrai, vykdantys pacientų registraciją. 

  Aurelijaus Verygos teigimu, praėjus sunkų karantino etapą, dabar reikia mobilizuotis kitiems tikslams — kuo greičiau suteikti planines sveikatos paslaugas pacientams, kurie jų laukė visą karantino laikotarpį.

  Pabrėžiama, kad liepos mėnesį, norėdamos gauti 1/12 apmokėjimą už paslaugas, gydymo įstaigos turi suteikti ne mažiau kaip 70 proc. stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. ambulatorinių paslaugų apimčių.

  Todėl Vyriausybė nusprendė atidžiai stebėti, kaip grįžtama prie planinių paslaugų teikimo, ir, jei paslaugų teikimo sutrikimai išliks iki 2020 metų rugsėjo 1 dienos gali būti atsisakyta 1/12 mokėjimo ir pereita prie mokėjimo už suteiktų paslaugų faktą.

  "Karantino šalyje nebėra, gyvenimas pamažu grįžta į įprastą rimtą, nors koronavirusas niekur nedingo, saugotis reikia ir toliau, bet paslaugas pacientams teikti būtina. Juk žmonės negali likti be gydymo paslaugų, jos būtinos. Tad šalies savivaldybės ir joms priklausančios gydymo įstaigos turi padaryti viską, kad pacientai gautų kuo daugiau paslaugų ir jos būtų atnaujinamos kuo greičiau", — sako jis.

  Pasak jo, apie tai iki kiekvieno mėnesio 25 dienos bus informuojama Vyriausybė ir sprendžiama, kaip elgtis toliau, jei įstaigos ir toliau vangiai atnaujins paslaugų teikimą pacientams. 

  Vakar Vyriausybė sutarė, kad iki rugpjūčio 31 dienos bus patvirtinta nauja ambulatorinių paslaugų teikimo nuotoliniu būdu ir jų apmokėjimo tvarka iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

  Iš viso Lietuvoje nustatyti 1902 užkrato atvejai. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius siekia 209. Pasveiko 1593, o izoliacijoje esančių žmonių skaičius siekia 127. Nuo birželio 1 dienos šalyje fiksuojami įvežtiniai atvejai, tokių šiuo metu yra 52.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Vilniuje vairuotojas specialiai kliudė darbo inspektorių
  Ekonomistas paaiškino "didžiulio naujų bedarbių antplūdžio" Lietuvoje priežastis
  Tegai:
  gydymo įstaigos, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos