20:23 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ši byla — viena iš vykdytų ikiteisminių tyrimų tiriant atvejus, kai už kyšius suinteresuotiems pacientams buvo nustatomas darbingumo lygis

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo pacientams nustatant darbingumo lygius, rašoma Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešime.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Kaltais dėl korupcinių nusikaltimų pripažino Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėją ir du šiauliečius medikus.

  NDNT Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėjui G. J. už kyšininkavimą ir dokumentų klastojimą skirta 7532 eurų dydžio bauda, trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje, taip pat iš jo konfiskuoti nusikalstamu būdu įgyti 400 eurų bei priteista Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui sumokėti 1190 eurų dėl pacientei neteisėtai išmokėtų netekto darbingumo pensijos lėšų.

  Bausmių už papirkimą ir kyšininkavimą sulaukė ir du šiauliečiai gydytojai: vienam jų skirta 3389 eurų dydžio bauda ir konfiskuoti nusikalstamu būdu įgyti 150 eurų, o gydytojui E. J. teismas skyrė subendrintą 19 582 eurų dydžio baudą, taip pat iš jo nuspręsta konfiskuoti nusikalstamu būdu įgytus 2810 eurų.

  Ši byla — viena iš STT Šiaulių valdybos pareigūnų vykdytų ikiteisminių tyrimų tiriant atvejus, kai už kyšius suinteresuotiems pacientams NDNT Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Kitos susijusios bylos jau yra išnagrinėtos arba šiuo metu nagrinėjamos teismuose. Šiose bylose kaltinimų sulaukė trys šiauliečiai gydytojai ir du NDNT Šiaulių teritorinių skyrių vedėjai. Be to, vykusių ikiteisminių tyrimų metu įtarimai dėl gydytojų papirkimo buvo pareikšti 61 pacientui.

  Dar šia tema

  Buvusiam URATC vadovui pateikti kaltinimai dėl kyšininkavimo
  Lietuvoje neblaivus vyras norėjo duoti kyšį už vairuojantį girtą draugą
  Sulaikytas kyšininkavimu įtariamas Kelmės rajono savivaldybės meras
  Neblaivus vairuotojas mėgino išsisukti siūlydamas kyšį
  Tegai:
  byla, kyšininkavimas

  Svarbiausios temos