11:19 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Kaip pranešama, užsieniečiai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, privalo izoliuotis nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos dienos

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Nuo penktadienio iš trečiųjų šalių, nepriklausančių Europos ekonominės erdvės valstybėms, Šveicarijai ir Jungtinei Karalystei, atvykusiems užsieniečiams bus privaloma dviejų savaičių izoliacija. 

  Tai numatyta penktadienį pasirašytame sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendime, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Per 24 valandas nuo atvykimo trečiųjų šalių piliečiai privalės užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre. Be to, užsieniečiams, atvykusiems iš valstybių, įtrauktų į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, privaloma per 24 valandas kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą tyrimus atliekančią įstaigą dėl tyrimo koronavirusui nustatyti.

  Jeigu užsieniečiai atvyksta į Lietuvą darbo reikalais arba su atskiru atitinkamos srities ministro leidimui ir jų atvykimui pritaria Vyriausybė, ir šiems asmenims yra būtina izoliacija, apmokėti už izoliavimo patalpas, transportavimą į izoliavimo patalpas ir į tyrimo dėl koronaviruso infekcijos paėmimo vietą privalo darbdavys, kviečiantysis asmuo arba pats užsienietis.

  Be kita ko, sprendime teigiama, kad užsieniečiai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, privalo izoliuotis nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos dienos, bet ne ilgiau kaip 14 dienų.

  Izoliacija nebus privaloma diplomatams ir konsulams bei jų šeimų nariams, oficialių delegacijų nariams, NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir juos aptarnaujančiam personalui bei jų šeimos nariams, specialiesiems kurjeriams, dirbantiems tranzitiniuose traukiniuose ir besinaudojantiems supaprastintu asmenų tranzitu iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal, ir tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją vykstantiems asmenims.

  Sugriežtinti reikalavimus atvykėliams iš trečiųjų šalių nuspręsta dėl koronaviruso protrūkio Kaune registruotoje įmonėje "Hegelmann Transporte". Infekcija buvo nustatyta iš Uzbekijos atvykusiems darbuotojams, dabar ten fiksuota apie 20 užkrato atvejų.

  Naujausiais duomenimis, bendras koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičius Lietuvoje siekia 1908, 1595 pacientai jau pasveiko. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. 

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 580 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Premjeras apibūdino sąlygas, kurioms esant gali būti grąžintas privalomas kaukių dėvėjimas
  Mokslininkas paaiškino, kodėl antroji koronaviruso banga Rusijoje mažai tikėtina
  Veryga ragina gydymo įstaigas atnaujinti paslaugų teikimą
  Tegai:
  Lietuva, užsieniečiai, COVID-19

  Svarbiausios temos