11:24 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pablogėjus epidemiologinei situacijai Kroatijoje, užsieniečių atvykimas iš šios šalies nuo pirmadienio, liepos 20 dienos, bus draudžiamas

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė atnaujintą valstybių, kurių piliečiai gali atvykti į Lietuvą, sąrašą. 

  Pablogėjus epidemiologinei situacijai Kroatijoje, užsieniečių atvykimas iš šios šalies nuo pirmadienio bus draudžiamas, o iš jos grįžtantiems Lietuvos piliečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija.

  Tokia pati tvarka jau galioja Liuksemburgui, Švedijai, Portugalijai, Bulgarijai ir Rumunijai.

  Atvykstantiems iš Islandijos ir Ispanijos nuo pirmadienio bus rekomenduojama izoliuotis.

  Operacijų vadovo sprendimu patvirtintas sąrašas galios nuo pirmadienio, liepos 20 dienos, ir bus atnaujintas kitą savaitę. Pilną koronaviruso paveiktų šalių sąrašą galima rasti čia

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.

  Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies. Tačiau grįžusiems iš valstybių, įrašytų į paveiktųjų šalių sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, yra privaloma dviejų savaičių izoliacija.

  Nuo šiandien iš trečiųjų šalių, nepriklausančių Europos ekonominės erdvės valstybėms, Šveicarijai ir Jungtinei Karalystei, atvykusiems užsieniečiams bus privaloma dviejų savaičių izoliacija. Tai numatyta šiandien pasirašytame sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendime.

  Naujausiais duomenimis, bendras koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičius Lietuvoje siekia 1908, 1595 pacientai jau pasveiko. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. 

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 580 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  Kroatija, COVID-19

  Svarbiausios temos