03:21 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad teikiant paraišką turi būti nurodyta išsami informacija, kaip bus įgyvendinamos sprendime dėl poveikio aplinkai vertinimo nustatytos sąlygos ir priemonės reikšmingam neigiamam poveikiui aplinkai sumažinti ar kompensuoti

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Įsigaliojo Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių ir Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pataisos. Praneša Aplinkos ministerija.

  Pažymima, kad šie pakeitimai susiję ir su kvapų kontrolės stiprinimu.

  "Teikdami paraiškas, ūkinės veiklos vykdytojai turės pateikti išsamesnę informaciją apie planuojamą ūkinę veiklą, naudojamas technologijas, nuotekų tvarkymą, atliekų naudojimą bei šalinimą ir kt. Išduodant leidimus, ši informacija bus į juos įrašyta kaip veiklos sąlyga ir leis užtikrinti efektyvesnę leidimus turinčių įmonių kontrolę, padės išvengti sistemingo aplinkosauginių teisės aktų reikalavimų pažeidinėjimo ir neleistino aplinkos teršimo nevalytomis nuotekomis ar atliekomis", — teigia aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė.

  Pabrėžiama, kad Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklėse įtvirtintas reikalavimas tam tikras veiklos rūšis vykdantiems ūkio subjektams nuo 2021 metų sausio 1 dienos turėti naują specialiąją taršos leidimo dalį "Kvapų valdymas", kurioje nustatytos veiklos sąlygos leis efektyviau kontroliuoti nemalonių kvapų sklidimą iš įmonių teritorijų.

  Kartu stiprinama sąsaja su planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo rezultatais.

  "Teikiant paraišką turi būti nurodyta išsami informacija, kaip bus įgyvendinamos sprendime dėl poveikio aplinkai vertinimo nustatytos sąlygos ir priemonės reikšmingam neigiamam poveikiui aplinkai sumažinti ar kompensuoti", — teigiama pranešime.

  Taip pat yra pakeistas paraiškų teikimo ir leidimų išdavimo būdas. Dabar pirmenybė teikiama elektroninių dokumentų teikimui ir išdavimui, o popieriniai dokumentai teikiami bei išduodami tik nesant galimybei pateikti ar išduoti elektroninius. 

  Šios pakeistosios taisyklės padės įgyvendinti 2020 metų sausį Seimo priimtą vadinamąjį Klaipėdos paketą, kurį sudaro Aplinkos ministerijos rengti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės, Aplinkos apsaugos, Mokesčio už aplinkos teršimą ir Aplinkos monitoringo įstatymų pakeitimai.

  Dar šia tema

  Nerimauti dėl reabilitacijos paslaugų Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje nėra pagrindo
  SAM: supaprastinus registraciją vaistai rinką pasieks greičiau
  Tegai:
  kontrolė, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos