07:19 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Olandijoje 17 metų jaunuolis paviešino savo "linksmybių" istoriją apie diazoto monoksido vartojimą ir jo pasekmes — pažeistas nugaros smegenis ir dalinį paralyžių

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Nuo spalio 1 dienos bus draudžiama diazoto monoksido (N2O), kitaip vadinamų "linksminančiųjų dujų" arba "juoko dujų" mažmeninė prekyba, praneša Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

  Diazoto monoksidas — vis populiarėjanti vakarėlių ir festivalių svaiginimosi priemonė, sukelianti trumpalaikį atsipalaidavimo, euforijos bei mieguistumo pojūtį. Medicinoje diazoto monoksidas naudojamas anestezijai ir skausmo malšinimui.

  Jungtinėje Karalystėje su linksminančių dujų vartojimu siejama jau 17 mirties atvejų, Danijoje — 3. Jungtinės Amerikos Valstijos pranešė apie 25 asmenų mirtis, susijusias su linksminančių dujų vartojimu. Prancūzijos gydymo įstaigose užregistruoti net 25 ūmūs sveikatos sutrikdymai dėl linksminančių dujų vartojimo. Olandijoje 17 metų jaunuolis paviešino savo "linksmybių" istoriją apie diazoto monoksido vartojimą ir jo pasekmes — pažeistas nugaros smegenis ir dalinį paralyžių.

  Notifikuotu teisės aktu Lietuvoje diazoto monoksidas įtraukiamas į IV narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, todėl juridiniai asmenys, norintys vykdyti veiklą su diazoto monoksidu, turi įsigyti Departamento išduodamą leidimą.

  Numatyti ribojimai netaikomi sveikatos priežiūros ir farmacinę veiklą bei veterinarinę farmaciją vykdantiems juridiniams asmenims.

  Departamento nuomone, ribojimai, susiję su "linksminančiomis dujomis", yra savalaikiai ir leis išvengti sveikatos sutrikimų ir netgi mirčių, susijusių su šios medžiagos naudojimu "rekreaciniais tikslais", kaip buvo identifikuota kitose šalyse, pvz., Danijoje, JAV.

  Tegai:
  prekyba, dujos

  Svarbiausios temos