19:58 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ne vienerius metus draudikai daugiausia traumų fiksuoja būtent namų aplinkoje, kur nukenčia tiek žaidžiantys vaikai, tiek buities ar remonto darbus atliekantys suaugusieji

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Lietuvos gyventojai namuose kur kas dažniau nei darbe ar lauke patiria traumų, susižalojimų bei apsinuodijimų, kurių negali išspręsti be medikų pagalbos, atskleidė reprezentatyvi "Spinter tyrimų" apklausa. Apie tai rašoma draudimo bendrovės BTA pranešime. 

  Apklausos metu paaiškėjo, kad 20 proc. gyventojų yra patyrę traumų ar susižalojimų namuose dirbdami kasdienius buities ar ruošos darbus. Dar 13 proc. gyventojų teko kreiptis į medikus dėl namuose patirtų traumų atliekant remontą. 

  Pasak gyventojų nuomonių tyrimą inicijavusios draudimo bendrovės BTA Asmens draudimo produktų vadovo Ronaldo Grizicko, apklausos rezultatai nenustebino: ne vienerius metus draudikai daugiausia traumų fiksuoja būtent namų aplinkoje, kur nukenčia tiek žaidžiantys vaikai, tiek buities ar remonto darbus atliekantys suaugusieji. 

  Ypač dažnai buitinės traumos įvyksta virtuvėje ir vonios kambaryje, bet tai, anot eksperto, nėra taisyklė. 

  Draudikų duomenimis, kasmet vis daugiau išmokų mokama už gyventojų namuose patiriamas traumas. Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa BTA užsakymu vyko gegužės 18–27 dienomis. Joje dalyvavo 1012 respondentų, kurių amžius buvo 18–75 metai.

  Dar šia tema

  Gruzijoje dešimtys žmonių buvo sužeisti dėl nelaimingo atsitikimo ant lynų kelio
  Tegai:
  namų ūkis, gyventojai

  Svarbiausios temos