10:40 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dažnai sukčiai bando banko, valdžios organų ar kokios nors organizacijos vardu išvilioti jūsų asmens duomenis

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Jei telefoninio pokalbio su nepažįstamuoju metu suprantate, kad kalbatės su sukčiumi, derėtų jam pasakyti, jog jo kėslai atskleisti, ir pasakyti, jog kreipsitės į teisėsaugos institucijas. Priešingu atveju tokių skambučių kitų organizacijų vardu į jūsų numerį padaugės, agentūrai Prime sakė vienos iš skaitmeninių platformų bendrovių generalinis direktorius Arsenijus Šeltcinas.

  "Norint atsikratyti sukčių telefoninių pokalbių ar rašinėjimų, visų pirma reikia nustatyti, kad tai sukčiai. Sukčiai paprastai veikia tose vietose, kur vyriausybės ar verslo paslaugos nėra aiškiai apibrėžtos. Tai gali būti populiari paslauga, kuri gali sudomins visus", — patikslina ekspertas.

  Dažnai sukčiai bando banko, valdžios organų ar kokios nors organizacijos vardu išvilioti jūsų asmens duomenis.

  Nustatyti, kad skambins sukčiai ir kad tai nėra tik nekokybiškos valstybinės institucijos ar įmonės komunikacija, galima paprastu būdu: visada suabejokite bet kokiomis nestandartinėmis komunikacijos formomis, pataria Šeltcinas.

  Tai yra, jei esate įpratę pervesti pinigus per mobiliąsias programėles ir gaunate skambutį iš nepažįstamo numerio, geriau suabejoti šiuo skambučiu, bandyti kuo tiksliau išsiaiškinti duomenis.

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojai perspėjami apie sukčių platinamas melagingas SMS žinutes
  Pravieniškių pataisos namuose sukčiavo šiaulietis, neteisėtai disponavęs telefonu
  Tegai:
  telefoninis sukčiavimas

  Svarbiausios temos