21:27 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat aukšti rodikliai užfiksuoti Graikijoje, Kroatijoje ir Lenkijoje. Santuokoje gimusių vaikų skaičius šiose šalyse viršijo 70 procentų

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. 2018 metais ne santuokoje gimusių kūdikių skaičius ES sudarė 42 procentus, rodo "Eurostato" statistikos agentūros duomenys.

  "Tai liudija apie naujus šeimos formavimo modelius kartu su tradiciškesniu modeliu, kai vaikai gimė santuokoje. Nesantuokiniai gimimai vyksta nesantuokiniuose santykiuose, tarp sugyventinių ir vienišų tėvų", — sakoma pranešime.

  Tuo tarpu Lietuva pateko į Europos Sąjungos šalių, kuriose dauguma vaikų gimė santuokoje, sąrašą. Lietuvai apskaičiuotas rodiklis buvo 73,6 proc. Taip pat didelis santuokoje gimusių vaikų rodiklis buvo Graikijoje (88,9), Kroatijoje (79,3) ir Lenkijoje (73,6).

  Ne santuokoje gimusių vaikų skaičius viršijo santuokose gimusių skaičių aštuoniose ES valstybėse narėse: Prancūzijoje (60), Bulgarijoje (59), Slovėnijoje (58), Portugalijoje (56), Švedijoje (55), Danijoje ir Estijoje (54 abiem šalims), taip pat Nyderlanduose (52).

  Latvijoje šis rodiklis buvo 60,5 proc., o Estijoje — 45,9 proc.

  Palyginti su 2000 metais, 2018 metais beveik kiekvienoje ES valstybėje narėje padidėjo nesantuokinių gimdymų skaičius. Išimtys yra Estija, Latvija ir Švedija, kuriose šis rodiklis sumažėjo mažiau nei vienu procentiniu punktu.

  Anksčiau "Eurostatas" pranešė, kad prieš dvejus metus Lietuvoje buvo didžiausias kūdikių mirtingumas tarp Baltijos šalių.

  Dar šia tema

  Moteris pagimdė, įvesta į komą dėl koronaviruso
  Santaros klinikose pagimdė koronavirusu užsikrėtusi nėščioji
  Panevėžyje rastas paliktas naujagimis
  Kauno klinikose po dirbtinio apvaisinimo gimė pirmasis kūdikis
  Klaipėdoje girtą kūdikį pagimdžiusi moteris nesulaukė švelnesnės bausmės
  Tegai:
  santuoka, naujagimiai, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos