15:59 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirkėjams patariama atidžiai ištirti informaciją apie pardavėją svetainėje ir perskaityti atsiliepimus apie internetinę parduotuvę

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) perspėjo lietuvius apie keletą nepatikimų internetinių parduotuvių.

  Pranešama, kad VVTAT gavo keletą vartotojų skundų dėl interneto svetainių Aluxo-mower.com, Procutter-garden.com, Stabilux-shoulder.com, per kurias jie padarė užsakymus, tačiau nematė nei pačių prekių, nei pinigų grąžinimo.

  VVTAT pažymėjo, kad minėtų svetainių stilius ir struktūra yra panaši, ekrane vaizduojamas tiksintis laikrodis, kuris informuoja apie pasiūlymo pabaigą, tekste apstu gramatinių klaidų. Visų svetainių domenai yra registruoti Kanadoje, o pagal svetainėse pateikiamą informaciją — įmonės registruotos Kinijoje.

  Tarnyba paragino vartotojus nieko nepirkti iš šių internetinių parduotuvių, nes pirkėjo teises labai sunku ginti, jei pardavėjas yra registruotas ne Lietuvoje ir net ne Europos Sąjungoje. VVTAT patarė nukentėjusiems vartotojams kreiptis į savo banką ir pasiteirauti dėl pinigų susigrąžinimo (angl. "charge back") procedūros.

  VVTAT taip pat priminė internetinės prekybos taisykles. Vartotojai turėtų atidžiai patikrinti, kokia informacija apie pardavėją yra nurodoma internetinėje parduotuvėje arba socialinio tinklo paskyroje. Jei duomenų nėra, tuomet neverta pirkti iš šio pardavėjo.

  Taip pat rekomenduojama ištirti kitų asmenų atsiliepimus apie reklamuojamą produktą bei konkrečią internetinę svetainę ar socialinio tinklo paskyrą. Rekomenduojama atsiliepimus tikrinti ne internetinės parduotuvės tinklalapyje ar jos socialinio tinklo paskyroje, kur atsiliepimai paprastai būna itin teigiami, o specialiose skundų ir atsiliepimų svetainėse.

  Be to, galima palyginti tokios pačios rūšies prekių aprašymą bei kainą kitose internetinėse ar mažmeninės prekybos parduotuvėse.

  Dar šia tema

  Internetinės parduotuvės savininkas pasisavino beveik ketvirtį milijono eurų
  Lietuvos bankas įspėja gyventojus apie dar vieną sukčiavimo schemą
  Šalyje pratęstas padidintas bekontakčių mokėjimų limitas
  Užblokuota prieiga prie prekių vartotojams nepristatančios internetinės parduotuvės
  Tegai:
  Lietuva, internetinės parduotuvės, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT)

  Svarbiausios temos