22:20 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)

  Valties su varikliu ir katerio savininkams bei keleiviams buvo skirta bauda, jų netinkamas elgesys buvo įvertintas kaip administracinis nusižengimas

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Lietuvoje įvyko du netyčiniai vandens sienos su Rusija pažeidimai, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Abu incidentai įvyko sekmadienį. Pirmuoju atveju VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos pareigūnai užfiksavo, kaip Kuršių mariose kateris iš Lietuvos pusės kirto sieną su Rusija. Netrukus jis apsisuko ir grįžo į Lietuvos teritoriją.

  Čia pažeidėjų jau laukė ir juos sulaikė greitaeigiu kateriu "Boomeranger" atskubėję Neringos pasieniečiai. Pramoginiu kateriu plaukė jo savininkas šiaulietis bei Kauno rajono gyventojas.

  Išsiaiškinę aplinkybes įvykį pasieniečiai įvertino kaip administracinį nusižengimą — neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo. Kiekvienam vyrui buvo skirta 35 eurų bauda.

  Sekmadienį pažeidimą užfiksavo ir sieną Nemunu Šilutės rajone saugantys VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardos pareigūnai. Jie fiksavo, kaip ties Žalgirių kaimu Nemunu plaukusi valtis su varikliu kirto upės farvateriu einančią sieną ir įplaukė į Rusijos teritoriją.

  Kai valtis su keturiais asmenimis grįžo į Lietuvos pusę, ją pasitiko tarnybiniu kateriu "Texas" atskubėję pasieniečiai. Paaiškėjo, kad išsinuomota valtimi plaukė keturi pramogautojai iš Klaipėdos — du vyrai ir dvi moterys.

  Jie buvo pristatyti į Rusnės upių pasienio punktą. Ir šiuo atveju sienos pažeidimas traktuotas kaip netyčinis, todėl klaipėdiečiams skirtos administracinės baudos po 35 eurus. Atlikus formalumus pramogautojai paleisti, jiems grąžinta ir valtis.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos