18:02 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tyrimo duomenimis, įvykus didelio koronaviruso tyrimo reagentų kiekio pirkimams, į POLA prezidento asmeninę banko sąskaitą per keletą kartų buvo pervesta didesnė nei 300 tūkstančių eurų suma

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso (COVID-19) reagentų pirkimu, praneša STT spaudos tarnyba.

  "Įvertinus šiuo metu turimus duomenis, prekyba poveikiu įtariamas Šarūnas Narbutas, kuris yra viešai žinomas kaip Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas. Šiandien įvairiose Vilniaus vietose atliekamos kratos, poėmiai, apklausos bei kiti būtini proceso veiksmai", — sakoma pranešime.

  Tyrimo duomenimis, valstybės institucijoms kovo mėnesį siekiant ypač skubiai įsigyti didelį kiekį koronaviruso (COVID-19) tyrimo reagentų ir pradėjus derybas su vienos užsienio įmonės įgaliotu atstovu, įtariamasis ėmė veikti kaip neoficialus tarpininkas tarp Lietuvos institucijų ir minėtos bendrovės. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje taip pat yra duomenų apie tai, kad įtariamasis minėtos įmonės atstovui galimai buvo įvardijęs tam tikrą sumą už jo tarpininkavimo paslaugas šiame pirkime.

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jau įvykus beveik 5 mln. vertės koronaviruso (COVID-19) tyrimo reagentų pirkimams, į įtariamojo asmeninę banko sąskaitą per keletą kartų buvo pervesta didesnė nei 300 tūkst. eurų suma.

  Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

  Vėliau atsižvelgęs į šią situaciją Seimo narys Laurynas Kasčiūnas paskelbė, kad ketina inicijuoti neeilinį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį. Pasak politiko, STT šiandien pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo stambaus masto kyšio valstybės institucijoms perkant COVID-19 laboratorinius testus reikalauja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Vyriausybės pirmojo vicekanclerio Luko Savicko ir kitų atsakingų asmenų skubių paaiškinimų.

  Kasčiūno manymu, kol žmonės negalėjo laiku tikėtis testų, skubios "valstybės paieškos galėjo virsti neteisėtu uždarbiavimu".

  Dar šia tema

  Lietuvos "demokratija" nuvylė lietuvius
  Rusijoje papasakota apie vakcinos nuo koronaviruso bandymo dalyvių būklę
  ULAC vadovas papasakojo, kas yra pavojingiausi koronaviruso platintojai
  Tegai:
  korupcija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos