11:52 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ažerbaidžano piliečiai Latvijoje nesulaukė sprendimų dėl prieglobsčio suteikimo, pasišalino iš registracijos centro ir nusprendė keliauti į Vakarų Europą

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė azerbaidžanietį, automobiliu neteisėtai gabenusį Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius keturis tautiečius. 

  Pirmadienį vakare pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė–Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį "Volvo V50". Mašiną su Nyderlandų numeriais vairavo 58-erių Azebaidžano pilietis, turintis leidimą gyventi Nyderlanduose.

  Paaiškėjo, kad vairuotojas neteisėtai gabeno keturis asmenis, tarp kurių — vienas nepilnametis. Visi jie — Azebaidžano piliečiai, pirminiais duomenimis, susiję šeimos santykiais.

  Nustatyta, kad šie azerbaidžaniečiai yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje. Šioje šalyje jie buvo laikinai apgyvendinti užsieniečiams skirtame registracijos centre ir laukė, kol bus išnagrinėti jų prašymai. 

  VSAT Varėnos pasienio rinktinėje vairuotojui azerbaidžaniečiui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Gabentoją pasieniečiai uždarė į areštinę.

  Prieglobsčio prašytojų šeima naktį praleido Kalvarijos užkardoje. Atlikus apklausas ir kitus formalumus planuojama keturis azerbaidžaniečius grąžinti į Latviją.

  Tegai:
  Azerbaidžanas, Latvija, pasieniečiai

  Svarbiausios temos