00:42 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (414)

  Buvo planuojama surengti pratybas gegužę, tačiau dėl įvesto karantino jas teko atidėti vėlesniam laikui 

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Pratybos, skirtos pasiruošti tam atvejui, jeigu Astravo atominėje elektrinėje nutiktų nelaimė, vyks Lietuvoje, kai tik leis epidemiologinė padėtis. Apie tai po antradienio Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio paskelbė Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, praneša TASS.

  "Pirmiausia turime patikrinti savivaldybių planus reaguoti į galimas avarijas branduoliniame objekte. Tada numatomos stalo pratybos. Ir kai tik pasibaigs situacija, susijusi su tam tikrais koronaviruso pandemijos apribojimais, bus imamasi konkrečių pratybų", — sakė ji.

  Buvo planuojama atlikti pratybas gegužę, tačiau jų įgyvendinimą nutraukė kovo mėnesį Lietuvoje įvestas karantinas, kuris galiojo iki birželio vidurio.

  2019 metų spalio mėnesį Lietuva surengė panašias pratybas valstybės mastu. Buvo modeliuojamas scenarijus, kai Baltarusija nepraneša apie avariją Astravo AE, tačiau stebėjimo sistemos Lietuvoje užfiksuoja padidėjusį oro ir vandens užterštumą. 

  Ginčas dėl Astravo AE

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. 

  Lietuvos valdžia ragina visas ES šalis atsisakyti energijos pirkimo iš BelAE, o Briuselį ir JAV — užkirsti kelią atominės elektrinės eksploatacijai.

  Kita vertus, pasak daugelio ekspertų, Lietuva nepajėgs boikotuoti Baltarusijos branduolinės energetikos objekto ES lygiu, nes net "broliškos" valstybės — Latvija ir Estija — labai atsargiai žiūri į atšiaurius Vilniaus pareiškimus ir veiksmus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (414)

  Dar šia tema

  Valstybės gynimo taryba aptarė Astravo AE
  "Rosatom" paskelbė Astravo AE paleidimo datą
  Lietuva ir Lenkija susitarė kartu sustabdyti Astravo elektros patekimą į ES
  Tegai:
  Vidaus reikalų ministerija (VRM), Astravo AE

  Svarbiausios temos