00:29 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvoje iš viso patvirtinta daugiau kaip 1950 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 251 asmuo, 80 žmonių mirė

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Vakarykštę parą Lietuvoje koronavirusinė infekcija (COVID-19) patvirtinta dviem žmonėms. Vienas iš patvirtintų atvejų įvežtinis iš Serbijos, kitas nustatytas Panevėžio apskrityje, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Pirmasis iš per vakar parą nustatytų atvejų diagnozuotas Vilniaus apskrityje iš Serbijos į Lietuvą atvykusiam asmeniui, užsieniečiui. Nustatyta, kad asmuo į Lietuvą atvyko liepos 6 dieną. Turimais duomenimis, žmogus iš karto izoliavosi, todėl sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta.

  Antrasis atvejis nustatytas Panevėžio apskrityje. Pirmuosius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus asmuo pajuto liepos 19 dieną. Nustatyti du namų aplinkoje sąlytį turėję asmenys. Šiuo metu užsikrėtimo aplinkybės tiriamos, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 1951 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 251 asmuo, 1607 — pasveiko, 105 žmonės yra izoliacijoje. Mirusių nuo koronavirusio žmonių skaičius nepasikeitė — 80.

  Dvi ankstesnes paras Lietuvoje užfiksuotas padidėjęs COVID-19 atvejų skaičius. Sekmadienį buvo nustatyta 17 naujų infekcijų, o pirmadienį — 15.

  Respublikoje karantinas panaikintas birželio 17 dieną. Jį pakeitė nepaprastasis režimas su tam tikrais apribojimais. Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad privalomas kaukių nešiojimas viešose vietose gali būti atnaujintas, jei padidės užsikrėtimo rizika.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 14,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 607 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Sulaikę COVID-19 užsikrėtusį afganistanietį aštuoni pasieniečiai turi saviizoliuotis
  Profesorius įvertino nerimą keliančias COVID-19 plitimo tendencijas Lietuvoje
  Čmilytė-Nielsen reikalauja, kad valdantieji pasiaiškintų dėl pagausėjusių COVID-19 atvejų
  Paskelbta, kuriose savivaldybėse šią savaitę vyks intensyvesni COVID-19 tyrimai
  Tegai:
  Panevėžys, COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos