19:50 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalyje šiuo metu vyrauja aukšta miškų gaisringumo klasė, todėl bet koks neatsargus žmonių elgesys miške, numesta nuorūka ar palikta neužgesinta laužavietė gali turėti itin skaudžių padarinių

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Pastaruoju metu padažnėję gaisrai Lietuvos miškuose gali būti susiję su suplūdusiais grybautojais ir uogautojais, be to, pasitaiko ir tyčinių padegimų, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Anot ministerijos, šiuo metu, nors ir palijo, miškams tebegresia didelis gaisrų pavojus. Valstybinių miškų urėdijos (VMU) darbuotojai per pastarąsias tris dienas net 7 kartus skubėjo gesinti ugnies — iš viso miškuose išdegė 0,68 ha. Gaisrus savaitgalį ir vakar teko gesinti VMU Varėnos, Joniškio, Švenčionėlių, Dubravos ir Kretingos regioniniuose padaliniuose.

  Pažymima, kad šalyje dabar vyrauja III miškų gaisringumo klasė, pietų Lietuvoje — IV, todėl bet koks neatsargus žmonių elgesys miške, numesta nuorūka ar palikta neužgesinta laužavietė gali turėti itin skaudžių padarinių.

  Šiemet Lietuvos miškuose, šios dienos duomenimis, užregistruota 115 miško gaisrų 55,13 ha plote, iš jų 47 — privačiuose miškuose 29,58 ha plote. Pernai tuo pačiu laikotarpiu buvo užregistruoti 256 miško gaisrai 196,97 ha plote.

  Dar šia tema

  Klaipėda bando išgelbėti mišką nuo iškirtimo geležinkelio statybai
  Klaipėdos savivaldybė: Girulių miškas — ne vieta geležinkelio mazgo plėtrai
  Per pirmąjį pusmetį šalyje sumažėjo neteisėtų miško kirtimų
  Šalies miškuose surinktas rekordinis senų padangų skaičius
  Tegai:
  Lietuva, gaisrai miškuose, miškas

  Svarbiausios temos