22:50 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Masačusetso ligoninės ir Beth Israel medicinos centro specialistai nustatė, kam didesnė tikimybė susirgti koronaviruso infekcijos sukeliama liga

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Paciento, sergančio koronavirusine infekcija, kraujo grupė neturi įtakos ligos sunkumui ir mirties rizikai. Susijęs tyrimas buvo paskelbtas žurnale "Annals of Hematology".

  Vakcinos nuo koronaviruso bandymas Rusijoje
  © Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

  Masačusetso ligoninės ir Beth Israel medicinos centro specialistai išanalizavo 7 648 pacientus, kuriems buvo atliktas COVID-19 tyrimas, duomenis. Mokslininkai patikrino, ar kraujo grupė tiesiogiai susijusi su hospitalizavimu, intubacijos poreikiu ir paciento mirtimi.

  "Nebuvo jokio ryšio tarp kraujo grupės ir labai stipraus uždegimo žymens... ar tarp kraujo grupės ir klinikinių sunkumo rodiklių. Kraujo tipas nebuvo susijęs su intubacijos ar mirties rizika", — teigiama straipsnyje.

  Kartu tyrėjai nustatė, kad žmonėms, kurių kraujo grupės B (III) ir AB (IV) ir kurie tuo pačiu metu buvo Rh teigiami, buvo didesnė tikimybė susirgti COVID-19. Mokslininkai padarė išvadą, kad kraujo grupė gali turėti įtakos infekcijos rizikai, bet ne vėliau pasireiškiančios ligos sunkumui.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

  Dar šia tema

  Didžioji Britanija pateikė vieną blogiausių antrosios koronaviruso bangos scenarijų
  Rusijos mokslininkai išgavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą
  Koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius pasaulyje viršijo 14 milijonų
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos