06:29 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Skubiai imtasi priemonių, kad susirgimai neplistų. Tiriami buvę kontaktai, taikomos visos įmanomos saugumo priemonės

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad koronavirusu susirgo dar vienas Trakų rajono savivaldybės gyventojas ir vienas gyventojas Zarasuose.

  Lentvario gyventoja tyrėsi mobiliame patikros punkte ir šiandien patvirtinta, kad iš jos paimtas mėginys teigiamas. Moteris izoliavosi, gydosi namuose. Bus tikrinama, ar neserga jos dukra. Susirgusioji dirba Vilniuje.

  Skubiai imtasi priemonių, kad susirgimai neplistų. Tiriami buvę kontaktai, taikomos visos įmanomos saugumo priemonės, griežti higienos reikalavimai ir priemonės.   

  Tuo tarpu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad Zarasuose užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Užsikrėtęs asmuo šiuo metu yra gydomas, sąlytį su užsikrėtusiuoju turėję asmenys yra saviizoliacijoje.

  Trečiadienio 11:13 duomenimis, bendras atvejų skaičius šalyje pasiekė 1951. Šiuo metu serga serga 251 žmogus, izoliacijoje yra 105 žmonės.

  Respublikoje karantinas panaikintas birželio 17 dieną. Jį pakeitė nepaprastasis režimas su tam tikrais apribojimais. Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad privalomas kaukių nešiojimas viešose vietose gali būti atnaujintas, jei padidės užsikrėtimo rizika.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 14,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 607 tūkst. žmonių.

  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  © Sputnik /
  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuvoje miršta vienas iš keturių vyresnių nei 75 metų amžiaus užsikrėtusių koronavirusu
  Lietuva padės JAV įveikti koronavirusą
  Ekspertas: vietoje antrosios koronaviruso bangos įvyks vietiniai protrūkiai
  Koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius pasaulyje viršijo 14 milijonų
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos