20:36 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje konferencijoje buvo pristatyta, kokių priemonių netrukus bus imamasi

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per penkias šios savaitės dienas Lietuvoje užfiksuoti 54 koronaviruso (COVID-19) atvejai.

  Pranešama, kad dauguma jų susiję su židiniais, tačiau atsiranda ir pavienių atvejų visuomenėje. Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) surengtoje konferencijoje buvo pristatyta, kokių priemonių netrukus bus imamasi. Ministerija ragina nešioti kaukes.

  SAM viceministrė Kristina Garuolienė patvirtino, kad šiuo metu svarstoma apie privalomų kaukių dėvėjimo grąžinimą, nes tai yra viena efektyviausių savisaugos priemonių.

  "Svarstoma tokia priemonė, pirmiausia, aišku transporte, prekybos centruose ir kitose masinio susibūrimo vietose, kuriose yra sunku laikytis saugaus atstumo. Ta rekomendacija yra išlikusi, ji visada buvo, kai neįmanoma užtikrinti saugaus atstumo, tai dažniausiai vyksta masinių renginių metu, tai labai svarbu užsidėti kaukes", — sakė viceministrė.

  Ypatingas dėmesys atkreipiamas į būtinybę dėvėti kaukes savaitgalį Klaipėdoje vyksiančioje Jūros šventėje. Garuolienė paragino šventės dalyvius laikytis savisaugos rekomendacijų ir dėvėti apsaugines priemones, tokias, kaip kaukės.

  NVSC informavo, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt šeši nauji koronavirusinės infekcijos atvejai.

  Šalyje iš viso patvirtinti 1986 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 277 asmenys, 1616 pasveiko, 99 žmonės yra izoliacijoje.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Rusijoje papasakota apie vakcinos nuo koronaviruso bandymo dalyvių būklę
  Kauniečiai bus profilaktiškai tiriami dėl koronaviruso
  Nustatyti dar du koronaviruso atvejai: Lentvaryje ir Zarasuose
  LSMU profesorius pasipiktino tuo, kaip žiniasklaida nušviečia koronaviruso temą
  Tegai:
  kaukės, koronavirusas

  Svarbiausios temos