18:41 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos medikas įvertino bendrą infekcijos ir užsikrėtimo riziką kraujo perpylimo punktų sąlygomis

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Užsikrėsti koronavirusine infekcija kraujo perpylimo metu yra praktiškai neįmanoma, kraujo perpylimo punktuose ir be epidemijos laikomasi visų sąlygų, kad būtų išvengta infekcijos, sakė Sergejus Gotjė, Šumakovo nacionalinio transplantacijos ir dirbtinių organų medicinos tyrimų centro direktorius, Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiasis specialistas transplantologas. Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Žiūrint į bendrą infekcijos ir užsikrėtimo riziką kraujo perpylimo punktų sąlygomis, tai praktiškai neįmanoma, nes ten taikomos net ir be epidemijos visos režimo pastangos, kad to būtų išvengta. Mes, tęsdami chirurginę veiklą, toliau renkame kraują ir mes patys, beje, nematome jokių ypatingų problemų su tuo", — MIA "Rossija segodnia" surengtos spaudos konferencijos metu sakė Gotjė, atsakydamas į klausimą, ar donorų skaičius pandemijos metu sumažėjo ar padidėjo.

  Kalbėdamas apie koronaviruso vakciną, Gotjė pažymėjo, kad dar neaišku, kaip ši vakcina veiks, tačiau norėtų, kad nepasireikštų neigiamas poveikis žmonių sveikatai. Jis taip pat pažymėjo, kad pakartotinio užsikrėtimo koronavirusu atvejų dar nėra buvę. Be to, daugeliu atvejų pastebima vangi ligos eiga.

  "Ir tai yra pacientai, kurių išgydyti nuo virusinės pneumonijos yra praktiškai neįmanoma. Tai yra, šis virusas pasikartoja, ir testai yra tai teigiami, tai neigiami, tai vėl teigiami", — teigė Gotjė.

  Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 14,7 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 612 tūkstančių žmonių.

  Per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti 26 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 1986 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 277 asmenys, 1616 pasveiko, 99 žmonės yra izoliacijoje.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik
  Koronavirusas — mitai ir tiesa

   

  Dar šia tema

  Mokslininkas paaiškino, kodėl antroji koronaviruso banga Rusijoje mažai tikėtina
  Rusijoje papasakota apie vakcinos nuo koronaviruso bandymo dalyvių būklę
  Paneigtas populiarus mitas apie koronavirusą
  Tegai:
  kraujo perpylimas, koronavirusas

  Svarbiausios temos