10:22 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies medikai turės galimybę nemokamai pasinaudoti turizmo paslaugomis, kurių vertė — iki 200 eurų 

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Nuo rugsėjo 1 dienos per pandemiją dirbę medicinos darbuotojai galės pasinaudoti 200 eurų valstybės kompensacija poilsiui ar ekskursijoms Lietuvoje, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 

  Nuo rugsėjo mėnesio 1 dienos iki lapkričio mėnesio 30 dienos Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai galės pailsėti Lietuvos SPA centruose, kaimo turizmo sodybose ar sanatorijose, taip pat pakeliauti po Lietuvą, rinktis ekskursijas su gidu, lankytis muziejuose ir pan. 

  Jie turės galimybę nemokamai pasinaudoti turizmo paslaugomis, kurių vertė — iki 200 eurų, o paslaugų suteikimo kainą kompensuos valstybė. 

  "Pandemijos metu didžiausias krūvis teko medikams, tad norime jiems atsidėkoti ir suteikti rudenį galimybę šiek tiek pailsėti. Kartu norime paskatinti per karantiną nukentėjusį ir vis dar sunkumų patiriantį turizmo verslą Lietuvoje, kad jis gautų daugiau įplaukų ne turistinio sezono metu", — sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius. 

  Šiai priemonei numatyta 10 mln. eurų. Priemonė bus įgyvendinama per viešąją įstaigą "Keliauk Lietuvoje".

  Sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai, norintys pasinaudoti šia priemone, galės pasirinkti patinkančius atostogų Lietuvoje pasiūlymus ir vieną kartą įsigyti turizmo paslaugų iš pasirinkto turizmo paslaugų teikėjo. Užsisakius paslaugų, kurių kaina iki 200 eurų, nepanaudota dalis nebus kompensuojama. Tie sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kurie norės gauti paslaugų už daugiau nei 200 eurų, skirtumą turės padengti savo lėšomis.

  Šia paslauga galintys pasinaudoti medikai bus įtraukti į "Keliauk Lietuvoje" elektroninę duomenų bazę. Licencijuotų medikų sąrašai bus gauti iš Sveikatos apsaugos ministerijos, o nelicencijuotų medicinos darbuotojų (paramedikų, slaugytojų padėjėjų, laborantų ir kt.) sąrašus iki rugpjūčio 3 dienos turi pateikti savivaldybės. 

  Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, norinčių pasinaudoti valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis, bus prašoma su savimi turėti ir teikėjui pateikti profesinį pažymėjimą ir jo kopiją ar galiojančios licencijos numerį, taip pat asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją.

  Dar šia tema

  Gydytojas palygino COVID-19 situaciją Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje
  KLR gydytoja pasakojo JAV žiniasklaidai apie COVID-19 "nežinomus faktus"
  Gydytojas palygino epidemiologinę situaciją Lietuvoje su kitomis šalimis

  Svarbiausios temos