22:58 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Miškininkai iki šiol dirba gaisravietėse, kur savaitgalį kelis kartus kilus gaisrui išdegė 1,7 hektaro miško

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Policija pradėjo tyrimą dėl galimo tyčinio miško šalia Trakų padegimo, praneša Valstybinių miškų urėdijos spaudos tarnyba.

  Valstybinių miškų urėdijos miškininkai dvi dienas gesino miško gaisrus šalia Trakų — mišką ir durpyną šalia Kerėplio ežero, esančio Trakų regioninio padalinio Onuškio girininkijoje. Įtarę, kad pušynas padegtas tyčia, miškininkai kreipėsi į policijos pareigūnus.

  Тушение пожаров
  Gaisro miške šalia Trakų gesinimas

  Kaip pranešama, iš viso šeštadienį kilusio gaisro vietoje išdegė 0,1 hektaro miško, o vakar po pietų kilus gaisrui išdegė 1,6 hektaro miško. Šiandien miškininkai dar dirba gaisravietėse ir stebi, kad ugnis neįsipliekstų iš naujo.

  Per praėjusią savaitę Valstybinių miškų urėdijos miškininkai visoje Lietuvoje gesino 8 miško gaisrus 2,5 ha plote. Miškininkai perspėja — nors pastarosiomis dienomis lijo, gaisrų pavojus miškuose išlieka realus.

  Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių pateiktais preliminariais duomenimis, šiais metais, iki liepos 26 d., Lietuvos miškuose užregistruota 120 miško gaisrų 57,2 ha plote, iš jų 49 miško gaisrai privačiuose miškuose 29,7 ha plote (2019 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 260 miško gaisrų 197,4 ha plote). Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių priešgaisrinės komandos bei miškų pareigūnai, pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus, buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 390 kartų.

  Nuo pavasario, kai tik prasideda gaisrams kilti palankus laikotarpis, Lietuvos miškus stebi Valstybinių miškų urėdijos antžeminė automatinė miško gaisrų stebėjimo sistema, kuri operatyviai užfiksuoja dūmus — prie monitorių pasikeisdama budi apie 50 žmonių komanda. Taip pat pasiruošusios gesinti kilusius miško gaisrus budi 57 Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinės komandos, sudarytos iš papildomai samdomų apie 250 darbuotojų. Apie 300 specialistų pajėgos sudaro rezervines komandas, kurios mobilizuojamos esant didesniems gaisrams, dar 30 žmonių nuolatos budi priešgaisriniuose bokštuose.

  Be to, Valstybinių miškų urėdija įsigijo 23 naujus padidinto pravažumo automobilius, skirtus miško gaisrams gesinti, kuriuose sumontuotos 300 litrų vandens talpyklos — tokių visureigių iš viso visoje Lietuvoje yra 38, darbui paruoštos dar 20 vandens cisternų ir 61 priešgaisrinis automobilis.

  Тушение пожаров
  Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gesina gaisrą miške šalia Trakų

  Valstybinių miškų urėdijos miškininkai įspėja, kad privalu laikytis lankymosi miške taisyklių ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, nes daugiau kaip 90 proc. miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio:

  — nemėtykite neužgesintų degtukų, nuorūkų, nepalikite stiklo šukių;

  — laužus kūrenti galima tik tam skirtose vietose, užkurtą laužą privaloma nuolatos prižiūrėti, išvykstant iš miško užgesinti jį užpilant žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti.

  Pamačius gaisrą užgesinti ugnį ir neleisti jai išplisti į didesnius plotus galima paprasčiausiomis priemonėmis: užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis arba užkasant žemėmis, užpilant vandeniu. Visgi, jei matote, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pasišalinkite ta kryptimi, iš kur pučia vėjas — negalima bėgti pavėjui.

  Tegai:
  Trakai, Lietuva, gaisrai miškuose, gaisras

  Svarbiausios temos