04:28 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau perspėjama, kad atkūrus sistemos veiklą dėl jos kompleksiškumo gali pasitaikyti pavienių trikdžių

  VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Antradienį Registrų centro specialistai atkūrė didžiausios šalyje informacinės sistemos e. sveikata veiklą — užbaigus testavimo darbus ir įsitikinus duomenų integralumu, sėkmingai užbaigtas sistemos paleidimo etapas, skelbia Registrų centras.

  "Dėkoju visai Registrų centro komandai ir visiems išorės specialistams, teikusiems pagalbą ir konsultacijas. Visų šių žmonių pastangomis pavyko atkurti vienos svarbiausių sistemų Lietuvoje darbą. Dar kartą apgailestaujame, kad dėl sistemos neveikimo daliai gyventojų teko susidurti su nepatogumais. Šis įvykis parodė, kad siekiant užtikrinti sklandų strateginės reikšmės informacinių sistemų valdymą, yra reikalingi neatidėliotini sprendimai aukščiausiu valstybiniu lygiu", — sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

  Pranešime ypač pabrėžiama, kad visus sistemoje sukauptus duomenis iš kopijavimo įrenginių pavyko sėkmingai atkurti.

  Perspėjama, kad atkūrus sistemos veiklą dėl jos kompleksiškumo gali pasitaikyti pavienių trikdžių, apie kuriuos prašoma informuoti Registrų centro konsultantus.

  Be to, primenama, kad visų kitų Registrų centro tvarkomų registrų ir informacinių sistemų veikla atnaujinta dar praėjusios savaitės viduryje, šių registrų ir informacinių sistemų duomenys teikiami išorės vartotojams, visos paslaugos klientams teikiamos.

  Informacinė sistema e. sveikata neveikė nuo praeito pirmadienio, kai dėl liūties trūkęs vamzdis užliejo Registrų centro patalpas, kur buvo e. sveikatos sistemos serverinė.

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojai neturi mokėti už e. sveikatos sistemos sutrikimus, pareiškė Nausėda
  Tegai:
  Registrų centras, E.sveikata

  Svarbiausios temos