07:42 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (218)

  Vyriausioji rinkimų komisija pradėjo svarstyti Seimo rinkimų balsavimo tvarką koronaviruso pandemijos sąlygomis

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Projektu siūloma nustatyti, kad respiratorius ar medicinines kaukes turėtų dėvėti tiek komisijos nariai, tiek stebėtojai, tiek ateinantys rinkėjai, paskelbta VRK posėdžio metu.

  Rinkėjams atėjus be asmens apsaugos priemonių, kaukės jiems būtų duodamos vietoje.

  "Jei atvykstantys rinkėjai nedėvės asmens apsaugos priemonių — jiems priemonės bus suteikiamos, tiek kaukės, tiek pirštinės", — sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.

  Komisijai pristatyti pagrindiniai rinkimų organizavimo tvarkos punktai, projektas dar perduotas rinkimų organizavimo skyriui papildyti. Taip pat siūloma nustatyti, kad tarp rinkėjų eilėse būtų išlaikytas ne mažiau kaip metro atstumas, paskirstyti rinkėjų srautus, kad jie į balsavimo patalpą įeitų per vienas duris, o išeitų — per kitas, tarpusavyje nesimaišytų patalpoje.

  Viešojo transporto dezinfekcija Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Organizuojant balsavimą namuose siūloma, kad rinkėjas biuletenį užpildytų lauke prie durų, neiti į patalpų vidų, jei yra galimybė. Rizikos grupės rinkėjai taip pat bus raginami atvykti ankstyvomis valandomis, kai mažesni srautai.

  Rinkėjams siūloma ateinant balsuoti atsinešti savo rašymo priemonę, balsavimo patalpoje rašikliai turės būti dezinfekuojami po kiekvieno panaudojimo.

  Be to, pandemijos metu Seimo rinkimuose yra prailgintas išankstinio balsavimo laikas: paskelbus specialiąją situaciją balsavimas iš anksto rinkimų savaitę galėtų vykti pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį. 

  Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (218)
  Tegai:
  kaukės, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos