10:47 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2393)

  Skelbiama, kad sveikatos priežiūros paslaugos bus lengviau prieinamos, neatmetama ir nuotolinio mokymo tikimybė

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Lietuvoje vėl išaugus patvirtintų koronaviruso atvejų skaičiui, Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama pažaboti galimą antrąją COVID-19 bangą sostinėje, atnaujino veiksmų planą kovai su koronavirusu, skelbia savivaldybė.

  Artimiausiu metu viešąjį transportą, jo laukimo stoteles, ugdymo, gydymo ir kitas įstaigas taip pat pasieks atnaujinta informacinė higienos rekomendacijų kampanija. Savivaldybė kreipsis ir į Valstybinį ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą (VESOC) dėl atsakingesnio atvykstančiųjų į Lietuvą epidemiologinės kontrolės vykdymo ir didesnio testavimo.

  "Negalime ignoruoti išlikusios ir augančios viruso grėsmės, kaip ir negalime pamiršti išmoktų svarbių pamokų. Vasara suteikė mums visiems atokvėpio, džiaugsmo, pasitikėjimo, tačiau norėdami išvengti pavasario scenarijaus pasikartojimo, turime išmokti gyventi su koronavirusu mažiausiai artėjantį pusmetį. Todėl rengiamės rudens periodui, kuris gali būti kitoks daugelyje sričių", — sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Nauji mokslo metai

  Šiuo metu sostinės vaikų ir jaunimo ugdymo įstaigose atnaujinama informacija apie higieną ir kitas svarbias rekomendacijas. Jeigu nacionaliniu lygiu bus priimti atskiri sprendimai dėl masinių renginių, tarp jų — ir mokslo metų pradžios renginių organizavimo arba jų atšaukimo, tuomet miesto ugdymo įstaigose šios šventės gali būti ir nukeltos arba atšauktos.

  Neatmetama ir nuotolinio mokymo tikimybė, todėl, ruošdamasi šiam galimam scenarijui, rugpjūčio pabaigoje Vilniaus savivaldybė organizuos mokymus pedagogams apie sėkmingą ir efektyvų nuotolinį mokymą.

  Tėvams svarbu žinoti, kad šiuo laikotarpiu padaryta išimtis — nebūtina vykti į sveikatos įstaigas vaikų sveikatos pažymų, nes pernykščių galiojimas pratęstas iki pat Naujųjų metų. 

  Sveikatos pažymų prireiks tik keičiantiems mokyklas ar darželius.

  Tvarka sveikatos priežiūros įstaigose

  Sveikatos priežiūros įstaigose bus teikiamos kontaktinės ir nuotolinės konsultacijos, todėl paslaugos bus suteikiamos greičiau, tačiau laikantis būtinų saugumo reikalavimų, kas svarbu siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui. 

  Kol išlieka rizika apsikrėsti COVID-19 virusu, nuotolinės konsultacijos išlieka ir bus skatinamos. 

  Savivaldybė savo ruožtu rūpinasi mobiliųjų koronaviruso patikros punktų infrastruktūros gerinimu ir papildomu įrengimu, mobiliųjų brigadų sudarymu, kurios esant poreikiui galės vykti į galimas viruso židinio lokacijos vietas. 

  Vilniaus savivaldybė, įvertinusi, kad dauguma teigiamų COVID-19 atvejų yra įvežtiniai, kreipiasi į VESOC dėl aktyvesnio atvykstančių asmenų tikrinimo ir atsakingesnės kontrolės. Tuo tikslu, rūpindamasi, kad kuo operatyviau ir patogiau būtų ištirta kuo daugiau asmenų, savivaldybė yra numačiusi Vilniaus oro uosto prieigose įrengti mobilųjį punktą arba organizuoti mobiliosios brigados darbą. 

  Skatinamas nuotolinis darbas

  Vilniaus miesto savivaldybė kviečia organizacijas bei verslo įmones jau šiuo metu, nelaukiant rudens, kiek įmanoma darbus perkelti iš biurų į namus, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba perkelti juos į virtualią erdvę, paslaugas teikti nuotoliniu būdu, informaciją teikti telefonu.

  Kelionės po miestą

  Nuo rugpjūčio 1 dienos autobusuose ir troleibusuose, kaip ir kitose viešose uždarose patalpose, vėl būtina dėvėti apsaugines veido kaukes, be to, kiekvienoje transporto priemonėje keleiviai ras dezinfekcinio skysčio rankoms. 

  Tiek stotelėse, tiek viešajame transporte prašoma laikytis saugaus atstumo, planuotis savo keliones pasirenkant mažiau užpildytus maršrutų reisus.

  Nuo šios savaitės intensyviausiose keleivių srautų stotelėse viešojo transporto kontrolieriai stebės situaciją, primins keleiviams, jog būtina dėvėti kaukes.

  Nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietos. Jie nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų, o keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris.

  Kalėdos sostinėje — be koncerto 

  Šią, kitokią, vasarą, siekdama užtikrinti vilniečių ir miesto svečių saugumą, Vilniaus miesto savivaldybė Kalėdų renginius planuoja jau įvertindama galimo antro karantino realią galimybę. 

  "Derinamoje programoje Kalėdų renginių neatsisakoma, dauguma jų, numatoma, vyks, tiesiog laikantis saugumo reikalavimų. Tačiau didžiojo Kalėdų eglės įžiebimo koncerto šių metų šventiniu laikotarpiu gali nelikti", — teigiama pranešime.

  Vis dėlto konkretūs sprendimai bus priimti atsižvelgus į šalies epidemiologinę situaciją, į toliau darbą tęsiančio VESOC nutarimus.

  Šiuo metu respublikoje dėl koronaviruso pandemijos galioja nepaprastoji padėtis. Dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos šalies valdžia grąžina privalomą kaukių dėvėjimą uždarose viešose vietose.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2393)

  Dar šia tema

  Kur galima atlikti mokamus koronaviruso nustatymo tyrimus — laboratorijų sąrašas 
  Vilniaus oro uoste atsiras naujas keleivių išvykimo terminalas
  Lietuvoje patvirtinta 19 naujų koronaviruso infekcijos atvejų
  Tegai:
  Vilnius, COVID-19

  Svarbiausios temos