19:32 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Toks Konstitucinio Teismo nutarimas Teisės aktų registre bus oficialiai paskelbtas 2021 metų liepos 1 dieną

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Konstitucinis Teismas nutarė, kad naujos redakcijos Referendumo įstatymas prieštarauja Konstitucijai, nes turėjo būti priimtas kaip konstitucinis įstatymas, praneša teismo spaudos tarnyba.

  Pažymėta, kad Referendumo įstatymas pagal priėmimo tvarką prieštarauja Konstitucijos 69 straipsnio 3 daliai, konstituciniam teisinės valstybės principui, o pagal formą — Konstitucinių įstatymų sąrašo konstitucinio įstatymo 2 straipsnio 1 dalies 5 punktui.

  Šis Konstitucinio Teismo nutarimas Teisės aktų registre bus oficialiai paskelbtas 2021 metų liepos 1 dieną, todėl iki šios datos galios dabartinės redakcijos Referendumo įstatymas, o Seimas turės priimti Referendumo konstitucinį įstatymą.

  Iš dešimties konstitucinių įstatymų, įrašytų į konstitucinių įstatymų sąrašą, Seimo kol kas yra priimtas vienas — 2014 metų lapkričio 6 dieną Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinis įstatymas.

  Anksčiau grupė parlamentarų kreipėsi į Konstitucinį Teismą su prašymu įvertinti Referendumo įstatymo priėmimo tvarką, nes ji yra įtraukta į konstitucinių įstatymų sąrašą, kurį Seimas priėmė 2012 metais.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada sureagavo į Britanijos pareiškimus apie šalies "kišimąsi" į rinkimus
  Lietuvos "demokratija" nuvylė lietuvius
  Tegai:
  referendumas, Konstitucija, Konstitucinis Teismas

  Svarbiausios temos