02:28 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Savivaldybė tikisi, kad toks sprendimas prisidės gerinant žmonių gyvenimo kokybę — paskatins į darbo rinką įsilieti naujų darbuotojų, mažins taršą bei triukšmą ir didins socialinių bei kitų paslaugų prieinamumą rajone

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Nuo rugpjūčio 1 dienos Tauragės rajono gyventojai viešuoju transportu naudosis nemokamai, praneša rajono savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad "Tauragės autobusų parko" patirtas išlaidas už nesurinktas pajamas iš bilietų kompensuos Tauragės rajono savivaldybė iš savivaldybės biudžeto.

  Viešojo transporto dezinfekcija Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko teigimu, iki šiol rajono gyventojai visuomeniniu transportu naudojosi vangiai — autobusus rinkosi tik apie 2 proc. gyventojų. Iš visuomeninio transporto keleivių buvo surenkama tik nedidelė pajamų suma, todėl jos dengimas iš savivaldybės biudžeto nebus didelė finansinė našta.

  Savivaldybės manymu, nemokamas transportas taps pagalba gyventojams, užtikrins ne tik mokinių atvykimą į mokyklas, bet ir žmonių kasdienes keliones į darbą, kad toks sprendimas sudarys galimybes ir paskatins dalį rajono gyventojų pradėti dalyvauti darbo rinkoje, jei anksčiau vykti į darbą galimybių nebuvo.

  Tikimasi, kad suteikus nemokamo visuomeninio transporto galimybę, daugiau gyventojų dažniau atsisakys nuosavų automobilių, o tai mažins transporto srautus, triukšmą ir gerins oro kokybę. Be to, tai padėtų spręsti automobilių stovėjimo vietų trūkumą mieste.

  Priėmus nemokamo visuomeninio transporto sprendimą rajone, daugiau dėmesio bus skiriama su viešojo transporto maršrutais susijusioms problemos spręsti: siekiama didinti visuomeninio transporto patrauklumą gyventojams, optimizuoti autobusų srautus ir transporto užtikrinimui skiriamus kaštus.

  Šiuo metu iš gyventojų yra aktyviai renkama informacija apie maršrutų poreikį, t. y. vietas, kuriose gyvenančių žmonių visuomeninis transportas nepasiekia, svarstomi dažnesni autobusų maršrutai, dėliojami sustojimų infrastruktūros tinkamose vietose plėtros planai.

  Dar šia tema

  Vilniaus viešąjį transportą papildė 50 naujų autobusų — video
  Klaipėdoje papasakojo apie viešojo transporto parko atnaujinimą — video
  Tegai:
  Tauragės rajonas, viešasis transportas

  Svarbiausios temos