10:19 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2393)

  LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas prognozuoja, kad kitos savaitės pabaigoje Lietuvoje bus apie 420 aktyvių COVID-19 atvejų

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas pareiškė, kad, remiantis išaugusiu užsikrėtusiųjų skaičiumi, Lietuva jau pasiekė COVID-19 antrąjį piką.

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinta 19 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, dieną prieš tai — 16. Iš viso šalyje patvirtinti 2062 koronaviruso atvejai, mirė 80 pacientų.

  "Tenka konstatuoti, kad Lietuvoje išgyvename COVID-19 "antrąjį piką". Nuo protrūkio Kaune liepos 15 d. buvo užregistruoti 187 nauji koronaviruso infekcijos atvejai, o sergančiųjų (aktyvių atvejų) skaičius padidėjo nuo 209 iki 330, t.y. +121. Tai ženklus padidėjimas, tačiau jis galėjo būti gerokai didesnis, jei pas mus būtų atsikartoję kitų šalių (pvz.: Australijos, Juodkalnijos, Bulgarijos) "antrųjų pikų" scenarijai. Galime dėl to šiek tiek pasidžiaugti", — savo paskyroje Facebook rašo Stankūnas.

  Anot LSMU profesoriaus, tolimesnę šio piko raidą nuspėti yra labai sunku, nes veikia daug veiksnių ir situacija gali pasikeisti bet kurią akimirką. Tačiau vargu, ar verta tikėtis, kad kreivė ims greitu metu leistis žemyn.

  Profesorius atkreipė dėmesį, kad plečiasi atvejų geografija, didėja neatsekamų atvejų skaičius. Be to, prisideda ir įvežtiniai atvejai. 

  Stankūno nuomone, išvengti eksponentinio atvejų augimo — staigaus užsikrėtimų skaičiaus šuolio — galėtų padėti grąžinamas kaukių naudojimas. Prisidės ir intensyvus testavimas, neblogas kontaktų atsekimas, šilti orai ir žmonių praleidžiamas laikas lauke bei tautiečių sąmoningumas.

  "Labiausiai tikėtina, kad artimiausiu metu mes matysime nuosaikų COVID-19 atvejų augimą. Pritaikius nesudėtingą linijinės regresijos modelį (žr. skaidrę), galime spėti, kad sekančios savaitės pabaigoje, jei išliks dabartinės tendencijos ir nebus naujų protrūkių bei būsime išlaikę "Jūros šventės" egzaminą, mes galime turėti +/- 420 aktyvių COVID-19 atvejų. Jei mano spėjimai pasitvirtintų, sakyčiau, kad įvertinus visas aplinkybes, tai būtų neblogas rezultatas Lietuvai", — rašo profesorius.

  Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Šią savaitę Vyriausybė nusprendė grįžti prie privalomojo kaukių dėvėjimo. Nuo rugpjūčio 1-osios kaukes bus privaloma dėvėti viešajame transporte, prekybos vietose, kavinėse, masiniuose susibūrimuose.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2393)

  Dar šia tema

  Saviškių nepaliekame: kaip Rusija padeda kaimyninėms šalims kovoti su COVID-19
  Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
  Paaiškėjo, kaip COVID-19 paveikė Klaipėdos uosto apyvartą
  Skvernelis pareiškė, kad Lietuvos ekonomika atlaiko COVID-19 sukeltus iššūkius
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU)

  Svarbiausios temos