01:42 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Planuojama, kad sudėjus gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės rezervo atsargas, apsaugos priemonių turėtų užtekti trims mėnesiams

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija ragina savivaldybes ir gydymo įstaigas pasiruošti galimai antrai koronaviruso bangai. Apie tai praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Ruošdamasi galimai antrai koronaviruso bangai, SAM kaupia valstybinį asmeninės apsaugos priemonių rezervą, kurio užtektų dviem mėnesiams nepertraukiamo naudojimo. Be to, turėti vieno mėnesio rezervą planuojama įpareigoti ir gydymo įstaigas bei savivaldybių administracijas.

  Savivaldybes ir gydymo įstaigas sukaupti reikiamą kiekį rezervo siekiama įpareigoti įstatymų projektais, kurie šiuo metu pateikti svarstyti Vyriausybei. Juose numatyta, kad ūkio subjektai, įskaitant asmens sveikatos priežiūros įstaigas, kitos įstaigos ir savivaldybių administracijos bus įpareigotos apsirūpinti AAP kaupiant jų atsargas tam tikram laikotarpiui, taip užtikrinant darbuotojų saugumą ir nepertraukiamą įstaigų veiklą kilus pandemijai šalyje.

  Tikimasi, kad šiuos teisės aktus Seimas priims rugsėjį.

  AAP sąrašą, kiekius ir laikotarpį, kuriam turi būti kaupiamos atsargos, atskiru teisės aktu nustatys Vyriausybė arba kita įgaliota institucija. SAM siūlys Vyriausybei nustatyti privalomą atsargų sukaupimą 30 dienų laikotarpiui.

  Padidėjus susirgimų skaičiui ir išaugus apsaugos priemonių poreikiui, iš pradžių bus naudojamas gydymo įstaigų turimas rezervas. Jam pasibaigus, įsijungtų savivaldybių administracijų aprūpinimo mechanizmas ir tik išnaudojus visas atsargas AAP būtų tiekiamos iš valstybės rezervo.

  Planuojama, kad sudėjus gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės rezervo atsargas, apsaugos priemonių turėtų užtekti trims mėnesiams, net esant blogiausiam scenarijui.

  Šiuo metu ministerija vykdo kaukių, respiratorių, kombinezonų, antbačių ir kitų priemonių pirkimą. Netrukus Lietuvą turi pasiekti paskutinės siuntos su AAP, anksčiau įsigytomis Kinijoje.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 2075 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 338 asmenys, 1644 pasveiko, 176 žmonės yra izoliacijoje.

  Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Dėl pastaruoju metu padidėjusio naujų atvejų skaičiaus nuo rugpjūčio 1-osios grąžinamas privalomas kaukių dėvėjimas viešose uždarose vietose.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Dar šia tema

  Profesorius pareiškė, kad Lietuvą jau pasiekė antrasis COVID-19 pikas
  Lietuvos banko vadovas ankstesnį šių metų ketvirtį pavadino "gilia duobe"
  Kur galima atlikti mokamus koronaviruso nustatymo tyrimus — laboratorijų sąrašas 
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos