02:26 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu ruošiami reikiami dokumentai. Tikimasi, kad serveriai bus perkelti į modernesnes ir saugesnes patalpas

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga susitiko su ekonomikos ir inovacijų ministru Rimantu Sinkevičiumi ir Registrų centro vadovu Sauliumi Urbonavičiumi.

  Jie kalbėjo apie tai, kokių priemonių reikėtų imtis, siekiant užtikrinti, kad atkurta e. sveikatos sistema veiktų sklandžiai, be trikdžių, kurie vis iškyla net ir atnaujinus jos veikimą.

  "Apie juos mus vis informuoja tiek medikai, tiek pacientai, tiek vaistinės. E. sveikata turi veikti be trikdžių ir netrikdyti medikų ir vaistininkų darbo, pacientų kasdienybės. Tad turime užtikrinti, kad nesikartotų tokie incidentai, kaip nutiko e. sveikatą užliejus vandeniu po vienos liūties, kai kuriam laikui sustojo "gyvenimas", neturint atsarginių sistemos kopijų", — parašė SAM vadovas savo Facebook paskyroje.

  Pasak Verygos, taip pat buvo aptarta, kad visus Registrų centro serverius, tame tarpe ir e. sveikatos, būtų galima perkelti į kitas patalpas iš dabartinių, kurios būtų modernesnės ir saugesnės. Patalpos būtų Studentų gatvėje, vienoje buvusioje mokslo įstaigoje, kurios šiuo metu nenaudojamos. Turto bankas jau ruošia reikiamus perdavimo dokumentus.

  Kalbant apie finansinį klausimą, lėšų kokybiškam e. sveikatos sistemos veikimui buvo ir yra skiriama tiek, kiek reikia, mano Veryga.

  "Šiuo metu Registrų centras yra paskelbęs viešąjį pirkimo konkursą paslaugoms įsigyti, kurios leistų užtikrinti papildomus sistemos funkcionalumus ir palaikymus, modernias duomenų saugyklas. Pasidžiaugti galime, kad pavyko atstatyti pilnai duomenis iki incidento, neprarasta nei vienos dienos duomenys", — apibendrino ministras.

  E. sveikatos sistemos sutrikimas

  Liepos 20 dieną e. sveikatos sistemos darbas sutriko dėl stipraus lietaus padarinių. Vanduo prasiskverbė į Registrų centro patalpas Kudirkos gatvėje, dėl to serveriai buvo apgadinti, o registrai ir informacinės sistemos laikinai išjungti. Neveikiant e. sveikatos sistemai, gydymo įstaigos negalėjo įkelti e. dokumentų, išrašyti e. receptų, atlikti kitų e. sveikatos paslaugų funkcijų, pacientai su e. parašais vaistinėse negalėjo įsigyti jiems paskirtų vaistų, vaistinės negalėjo išduoti pacientams vaistų.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, komentuodamas situaciją, pažymėjo, kad registrų centro serverių užliejimas parodė, kad valstybinės institucijos nesiima pakankamų žingsnių, kad būtų užtikrintas fizinis svarbių registrų ir duomenų bazių saugumas.

  Valstybės vadovas taip pat pažymėjo, kad Lietuvos žmonės neturi iš savo kišenės mokėti už valstybės institucijų negebėjimą tvarkyti duomenų.

  Dar šia tema

  Premjeras: nuoširdžiai atsiprašome, bet galėjo būti ir kur kas blogiau
  Registrų centras skelbia atkūręs e. sveikatos sistemos veiklą
  Tegai:
  Registrų centras

  Svarbiausios temos