09:39 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2399)

  Mauricas įvertino, kaip antrosios COVID-19 bangos baimė paveikė turistų keliones. Anot jo, šią savaitę turistinių kelionių rezervacijų skaičius sumažėjo visose turistinėse ES šalyse

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas pareiškė, kad antrosios COVID-19 bangos baimė "pavogė vasaros atostogas". Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Keleivė su kauke, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Anot jo, turistinių kelionių rezervacijų skaičius šią savaitę ženkliai sumažėjo visose turistinėse ES šalyse, net ir tose, kuriose nėra COVID-19 atvejų skaičiaus augimo.

  "Tokį gyventojų elgesį išprovokavo ydinga ES šalių politika, kuri leidžia atskiroms ES šalims be išankstinio perspėjimo įvesti kelionių apribojimus bet kuriai ES šaliai, kurioje išauga COVID-19 atvejų skaičius, tad gyventojai nėra tikri ar galės saugiai grįžti iš atostogų, kad ir kur jie bevažiuotų (pvz. Jungtinė Karalystė savaitgalį, be išankstinio perspėjimo, įvedė privalomą karantiną visiems grįžtantiems iš Ispanijos", — pareiškė ekonomistas.

  Mauricas pridūrė, kad tai bloga žinia nuo turizmo priklausomoms ES šalims. Anot jo, atskirtis tarp Šiaurės ir Pietų Europos dar labiau išaugs. Dar blogesnė padėtis nuo turizmo priklausomose ne ES šalyse, tokiose kaip Turkija, Marokas, Tailandas, Indonezija, Vietnamas.

  Ekonomisto manymu, reti keliautojai vyks į tokią tolimą valstybę baimindamiesi ten "užstrigti" dėl įvestų apribojimų ar skrydžių atšaukimo.

  "Visgi nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: savaitgalį pranašauja puikų orą, tad Palanga vėl lūš nuo Lietuvos turistų", — pareiškė jis.

  Lietuvoje galioja nepaprastoji padėtis. Naujausiais duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 2075 koronaviruso atvejai, mirė 80 žmonių.

  Sveikatos apsaugos ministerija planuoja įpareigoti gydymo įstaigas ir savivaldybių administracijas sukaupti vieno mėnesio asmeninės apsaugos priemonių rezervą, ruošiantis galimai antrajai bangai.

  Anksčiau Vyriausybė nusprendė grįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo. Apribojimai palies viešąjį transportą, uždaras prekybos vietas ir viešus renginius. Sporto ir kultūros renginiuose, taip pat viešojo maitinimo įstaigose galima lankytis be kaukių.

  Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 17 milijonų infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 668 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2399)

  Dar šia tema

  Vandens pramogų mėgėjams: kur Lietuvoje galima plaukioti vandens motociklais
  Lietuviams paruoštos rekomendacijos, kaip gamtoje stovyklauti atsakingai
  "Bus viena, bet didelė banga". Kur norima vėl įvesti karantiną
  Turizmo sektoriui skirta 15 mln. eurų atsiskaityti už neįvykdytas keliones
  Kur turistai, nebijantys COVID-19, praleidžia vasarą — nuotraukos
  Tegai:
  ES, turizmas, COVID-19, Žygimantas Mauricas, koronavirusas, Lietuva, Palanga

  Svarbiausios temos