09:35 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dvasininkas daugelį metų nevedė apskaitos organizavimo ir nesaugojo apskaitos dokumentų tiek savo parapijoje, tiek ūkyje, kurio savininkas jis yra

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Teismas vienos Anykščių rajono parapijos kleboną pripažino kaltu dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam piniginę baudą, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ikiteisminio tyrimo metu tyrėjai surinko duomenis, kad būdamas Anykščių rajone registruoto ūkio savininku, dvasininkas buvo atsakingas už apskaitos organizavimą ir apskaitos dokumentų išsaugojimą, tačiau šių privalomų veiksmų neatliko, todėl negalima nustatyti jo ūkio veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros 2003–2017 metais.

  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų atlikto tyrimo metu nustatyta, kad pažeidimų yra ir parapijos, kurios klebonu vyras yra jau beveik tris dešimtmečius, finansiniuose dokumentuose. Kadangi nebuvo kaupiama informacija apie tikinčiųjų suaukotas pinigines aukas, sumokėtas bažnytines rinkliavas, nebuvo galima nustatyti šios parapijos finansinės padėties 2010–2011 ir 2015–2017 metais.

  Atliekant ikiteisminį tyrimą, dvasininkui taip pat buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi stambaus masto finansine veikla — pinigų skolinimu už palūkanas fiziniams ir ir juridiniams asmenims. Tačiau Utenos apylinkės teismas savo nuosprendyje dėl šios veiklos kleboną išteisino. Teismas konstatavo, kad nors per 7 metus dvasininkas net 38 kartus skolino pinigus fiziniams ir juridiniams asmenims, nėra pagrindo konstatuoti, kad šia veika teisiamasis vertėsi versliškai.

  Teismas, pripažinęs kleboną kaltu, skyrė jam 80 MGL dydžio baudą, daugiau nei 3,1 tūkstančio eurų.

  Dar šia tema

  FNTT: Lietuvoje sparčiai daugėja pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas
  Važinėjo itin prabangiu "Rolls-Royce": FNTT parodė, kaip sulaikė aferų organizatorių
  FNTT kratų metu detales po Lietuvą vežiojusioje įmonėje rado 65 tūkst. eurų — video
  FNTT išaiškino schemą: 54 parduotuves Kaune turinti įmonė slėpė milijonus eurų — video

  Svarbiausios temos