09:07 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2399)

  Nuo rugpjūčio 1 dienos privalomos kaukės prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose bei viešojo maitinimo įstaigose

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Šiandien, rugpjūčio 1 dieną, Lietuvoje įsigalioja sprendimas dėl kaukių dėvėjimo prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose bei viešojo maitinimo įstaigose.

  Įpareigojimą priėmė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) fiksuojant augantį koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičių šalyje ir siekiant užtikrinti žmonių saugumą nuo infekcijos plitimo.

  "Sprendimu nurodyta įpareigoti, kad lankytojus aptarnaujantis personalas uždarose viešojo maitinimo įstaigos patalpose dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones — veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones", — skelbiama koronastop.lt tinklalapyje.

  Taip pat sprendimas įpareigoja uždarose prekybos, įskaitant ir prekybos centrų patalpas, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose prekiautojus ir paslaugų teikėjus bei vyresnius nei 6 metų amžiaus lankytojus, pirkėjus, paslaugų gavėjus, vartotojus dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. 

  Prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietų įstaigos nuo šiol privalo riboti ir pirkėjų bei paslaugų gavėjų srautus: užtikrinti, kad pirkėjai ir paslaugų gavėjai eilėse laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito.

  Išimtys taikomos paslaugoms, kurių neįmanoma suteikti dėvint kaukę, pavyzdžiui, barzdos skutimo paslaugai, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu.

  Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose — dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.

  Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugėja naujų COVID-19 atvejų. Labai dažnai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojai net negali nustatyti užsikrėtimo šaltinio. Klausimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo pateikė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, kuris šią savaitę pavadavo sveikatos apsaugos ministrą ir ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą Aurelijų Verygą. Pasak ministro, visuomenės prašoma dėvėti kaukes, siekiant apsaugoti Lietuvos žmones ir ekonomiką nuo pavojingo viruso, ir tokiu būdu "aiškiai siunčiant verslui ženklą, kad mes jų neuždarinėsime ir neribosime".

  Penktadienio duomenimis, Lietuvoje bendras koronaviruso atvejų skaičius siekia 2075, tebeserga 338 asmenys, 1644 pasveiko, 176 žmonės yra izoliacijoje.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2399)
  Tegai:
  kaukės, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos