01:59 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Pabrėžiama, kad per pastaruosius pusantro mėnesio VMVT inspektoriai atliko 225 maisto tvarkymo subjektų patikrinimus dėl sveikatos apsaugos ministro nurodytų įpareigojimų įgyvendinimo

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Respublikoje pasibaigus karantinui, tačiau tęsiantis ekstremaliajai situacijai dėl koronaviruso infekcijos plitimo, prekybos ir viešojo maitinimo įmonės raginamos griežčiau laikytis higienos užtikrinimo priemonių visuose maisto gamybos, perdirbimo, sandėliavimo, paskirstymo, transportavimo bei tiekimo į rinką etapuose.

  Apie tai praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Pabrėžiama, kad per pastaruosius pusantro mėnesio VMVT inspektoriai atliko 225 maisto tvarkymo subjektų patikrinimus dėl sveikatos apsaugos ministro nurodytų įpareigojimų įgyvendinimo.

  Šių patikrų metu paaiškėjo, kad apie 4 proc. prekybos ir viešojo maitinimo įmonių nesilaiko nustatytų COVID-19 infekcijos valdymo sąlygų ir teikiamų rekomendacijų.

  Pranešama, kad ne vienoje prekybos ar viešojo maitinimo įstaigoje inspektoriai pasigedo priemonių, kurios skirtos lankytojams dezinfekuoti rankas, prie įėjimų nebeliko informacijos, kuri atkreiptų lankytojų dėmesį į asmens higienos laikymosi būtinybę. Tuo pačiu trūko karšto vandens indams plauti ir priemonių indams dezinfekuoti, rankų ir su maistu besiliečiančių paviršių valymui ir dezinfekcijai buvo naudojamos neefektyvios priemonės.

  "VMVT inspektoriai tikrina, kaip higienos ir kitų reikalavimų laikomasi ne tik pačiose maisto tvarkymo įmonėse, bet ir masinių susibūrimų bei šventinių renginių metu. Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykusios Jūros šventės dienomis VMVT Klaipėdos departamento inspektoriai patikrino 121 subjektą: 58 viešojo maitinimo ir 63 maisto produktų prekybos vietas", — teigiama pranešime.

  Paaiškėjo, kad 23 proc. žmonių nesilaikė privalomų higienos reikalavimų.

  Užfiksuota atvejų, kai maisto produktai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis ar netinkamoje temperatūroje, taip pat naudota nešvari įranga ar higienos reikalavimų nesilaikė įmonių darbuotojai. 

  Lietuvoje bendras koronaviruso atvejų skaičius siekia 2093, tebeserga 356 asmenys, 1644 pasveiko, 153 žmonės yra izoliacijoje.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 17,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 668 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Dar šia tema

  Savivaldybės ir gydymo įstaigos raginamos pasiruošti galimai antrai koronaviruso bangai
  Palanga savaitgalį lūš nuo vietinių turistų, pareiškė Lietuvos ekonomistas
  Tegai:
  koronavirusas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos