01:47 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Į šį sąrašą taip pat įtrauktos tokios šalys kaip Kipras, Latvija ir Ispanija. Per metus ES vidurkis pakilo 0,5 punkto

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Lietuva pateko į ES šalių, kuriose nedarbo lygis yra vienas didžiausių, sąrašą, apie tai pranešė "Eurostatas".

  Birželio mėnesį nedarbo lygis Baltijos šalyje siekė 9,4 proc. Didesnis nedarbo lygis buvo pastebėtas tik tokiose šalyse kaip Kipras (9,8), Latvija (10,1), Ispanija (15,6).

  Estijoje nėra naujų birželio mėnesio duomenų, tačiau gegužę šalies rodiklis siekė septynis procentus.

  Žemiausias nedarbo lygis birželio mėnesį buvo Lenkijoje (trys procentai), Čekijoje (2,6), Vokietijoje ir Maltoje (4,2 abiejose šalyse).

  Visoje Europos Sąjungoje nedarbas per metus padidėjo 0,5 punkto, o per mėnesį — 0,1 punkto, iki 7,1 procento. Birželio mėnesį ES buvo daugiau kaip 15 mln. bedarbių.

  Tuo tarpu "Luminor" banko ekonomistas Žygimantas Mauricas pareiškė, kad Lietuva laimėjo pirmąjį mūšį kovoje su nedarbo krize. Dauguma darbuotojų, praradusių darbą per koronaviruso krizę, grįžo į savo darbą, sakė jis.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad dėl pandemijos 55 procentų lietuvių finansinė padėtis pablogėjo. Du penktadaliai šalies gyventojų susidūrė su darbo užmokesčio sumažinimu, patyrė užimtumo problemų ar susidūrė su darbo praradimu.

  Dar šia tema

  Lietuva pagal skyrybų skaičių ES tapo antilydere
  Lietuva atsidūrė tarp ES lyderių pagal santuokoje gimusių vaikų skaičių
  Lietuvoje valstybės skolos ir BVP santykis — vienas žemiausių ES
  Tegai:
  ES, nedarbas, Lietuva

  Svarbiausios temos