19:22 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Teigiama, kad vienam paramos gavėjui skiriama iki 5 tūkst. eurų paramos, tinkamas finansuoti išlaidas kompensuojant 100 proc. Paramos lėšomis PVM nekompensuojamas

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Nuo vilkų kenčiančių ūkinių gyvūnų laikytojams pratęstas ne tik paraiškų prevencinėms priemonėms įsigyti teikimo laikotarpis, bet ir šeimos ūkių naudai patikslintos paramos teikimo taisyklės, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Pažymima, kad paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės "Investicijos į materialųjį turtą" veiklos sritį "Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą" šiuo metu galima teikti ne iki rugpjūčio 31 dienos, o iki rugsėjo 18 dienos.

  "Pretenduoti į paramą gali fiziniai bei juridiniai asmenys, teisėtais pagrindais valdantys žemės sklypus, kuriuose ketinama įrengti apsaugos nuo vilkų priemones", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad anksčiau smulkūs šeimos ūkiai, kuriuose šeimos nariai yra susijungę valdoje partnerystės sutarties pagrindu, negalėjo pasinaudoti teikiama parama, jog apsisaugotų nuo vilkų.

  Tuo pačiu atsižvelgiant į tai, patikslintos priemonės įgyvendinimo taisyklės, nustatant, jog paramą gali gauti tie ūkiai, kuriuose gyvūnai yra užregistruoti valdos valdytojo ar partnerio ar valdoje registruoto šeimos nario vardu.

  Teigiama, kad vienam paramos gavėjui skiriama iki 5 tūkst. eurų paramos, tinkamas finansuoti išlaidas kompensuojant 100 proc. Paramos lėšomis PVM nekompensuojamas.

  Pranešime teigiama, kad paraiškas pateikusiems gyventojams kompensuojamos vielinis elektrinis aptvaras ir (arba) jo dalys: juostinis elektrinis aptvaras ir (arba) jo dalys: tinklinis elektrinis aptvaras ir (arba) jo dalys: elektros tiekimo ir palaikymo įrenginiai ir (arba) jų dalys.

  Dar šia tema

  Klaipėda planuoja įsigyti dar 10 elektrinių autobusų
  Siūloma uždrausti žvejoti lašišas dar dviejose Nemuno atkarpose
  Tegai:
  ūkininkai, žala, vilkai, Žemės ūkio ministerija (ŽUM)

  Svarbiausios temos