00:56 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Kadangi koronaviruso paplitimas Lenkijoje auga, ji netrukus gali patekti į sąrašą šalių, grįžus iš kurių bus privaloma saviizoliacija

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas teigė, kad lietuviai turėtų paskubėti su apsipirkimo kelionėmis į Lenkiją, nes netrukus ji gali patekti į šalių, grįžus iš kurių bus privaloma laikytis dviejų savaičių izoliacijos, sąrašą.

  Šalys, kuriose sergamumas daugiau kaip 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų, laikomos labiausiai paveiktomis koronaviruso. Atvykę iš šių šalių į Lietuvą užsieniečiai ir piliečiai privalo laikytis dviejų savaičių izoliacijos.

  Pasak Maurico, Lenkija sparčiai artėja prie šio rodiklio.

  "Tad jei Lenkijoje COVID-19 atvejų skaičius kitą savaitę drastiškai nesumažės, ji pateks į nuo koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą (jis atnaujinamas penktadieniais), kas reikš, jog atvykus iš šios šalies (pvz. apsiprekinus Suvalkuose) bus privaloma 14 dienų izoliacija. Gal šiuo atveju ir nebus didelio nuostolio Lietuvai (lietuviai kasmet Lenkijos pasienio parduotuvėse palieka apie 400 mln. eurų), tačiau toks neapibrėžtumas stabdo turistines keliones visoje Europos Sąjungoje, nes bet kurią savaitę bet kuri šalis gali atsidurti sąraše. Tad šią vasarą visi saugūs keliai veda tik į Palangą", — perspėja savo Facebook ekonomistas.

  Anksčiau Vilniaus universiteto profesorius ir Santaros klinikų gydytojas Vytautas Kasiulevičius atkreipė dėmesį į tai, kad padėtis su COVID-19 Lenkijoje blogėja, tačiau šalis nepatenka į koronaviruso paveiktų sąrašą.

  Šiuo metu į Lietuvą draudžiama atvykti ES piliečiams iš Liuksemburgo, Ispanijos, Rumunijos, Belgijos, Bulgarijos, Švedijos, Portugalijos, Maltos, Čekijos, Kroatijos. Lietuvos piliečiams grįžus iš šių šalių privaloma izoliacija. Šveicarijos, Austrijos, Prancūzijos piliečiai gali atvykti, bet privalo išbūti 14 dienų saviizoliacijoje.

  Lenkija kol kas įtraukta į šalių, atvykus iš kurių izoliacija netaikoma, sąrašą.

  Anksčiau Sputnik Lietuva korespondentas kalbėjosi su vilniečiais, kurie keliauja į Lenkiją apsipirkti. Anot jų, tai leidžia jiems laimėti kelis šimtus eurų dėl kainų skirtumo.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 17,6 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 680 tūkstančių žmonių mirė.

  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  © Sputnik /
  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Atskleistas netikėtas koronaviruso veikimo mechanizmas
  Kardiologė įvardino vitaminus, kuriuos būtina vartoti po koronaviruso
  Lietuvos mažmeninės prekybos tinklas pasakojo, kaip karantinas paveikė ledų pardavimą
  Skelbiama, kuriose savivaldybėse šią savaitę bus intensyviau vykdomi COVID-19 tyrimai
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos