00:19 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Praėjusį savaitgalį Lietuva sugrįžo prie privalomo kaukių dėvėjimo viešajame transporte, uždarose prekybos vietose ir viešuose renginiuose

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų: penki Kauno, keturi Klaipėdos ir vienas Utenos apskrityse, informuojaNacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Iš vakar patvirtintų atvejų keturi yra įvežtiniai, dėl turėtų kontaktų su patvirtintais COVID-19 atvejais taip pat užsikrėtė keturi žmonės. Tuo tarpu, kokiomis aplinkybėmis užsikrėtė dar du asmenys, nėra aišku. Epidemiologiniai tyrimai tęsiami, tad šie duomenys gali keistis.

  Įvežtiniai atvejai — iš Lenkijos ir Airijos

  Trys atvejai per vakar parą nustatyti Klaipėdos apskrityje asmenims, grįžusiems iš Lenkijos, kur jie lankėsi nuo liepos 21 dienos iki liepos 25 dienos. Visi užsikrėtusieji jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad grįžę iš Lenkijos asmenys niekur nesilankė, tad kontaktų neturėjo.

  Ketvirtasis atvejis registruotas Utenos apskrityje. COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuris liepos 11 dieną į Lietuvą grįžo iš Airijos.

  Pabrėžiama, kad asmenų, kurie užsikrėtė po kontakto su sergančiais — keturi, iš jų trys — susiję su protrūkiais

  Penktasis atvejis patvirtintas (Kauno apskrityje) asmeniui, kuris turėjo sąlytį su artimuoju, dalyvavusiu ekskursijoje Išlaužas — Tauragė. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Tai antrinis atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu. Šiuo metu nustatyti jau septyni atvejai, susiję su šiuo židiniu, įskaitant patvirtintą vakar.

  Šeštasis iš per vakar patvirtintų atvejų siejamas su protrūkiu UAB "Kauno autobusai". COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuris turėjo sąlytį su šios įmonės darbuotoju. Šis atvejis simptominis — žmogus jaučia infekcijai būdingus simptomus. Išsiaiškinta, kad didelės rizikos sąlytį turėjo su vienu žmogumi.   

  Septintasis atvejis (Kauno apskritis) siejamas su šeiminiu protrūkiu —  susirgo asmuo, turėjęs sąlytį su jau patvirtintu COVID-19 atveju. Nustatyta, kad žmogui yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai. Sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo devyni asmenys.   

  Aštuntasis atvejis registruotas Kauno apskrityje. COVID-19 patvirtinta asmeniui, turėjusiam kontaktą su užsikrėtusiuoju COVID-19. Koronavirusui būdingų simptomų asmuo nejaučia, tirtas profilaktiškai dėl turėto sąlyčio.

  Dviejų asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

  Devintasis atvejis (registruotas Klaipėdos apskrityje) — COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuriam koronavirusui būdingi simptomai pasireiškė liepos 24 dieną. Sąlytis nustatytas su trimis asmenimis. Užsikrėtimo aplinkybės, pirminiais duomenimis, nėra žinomos. 

  Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Kauno apskrityje taip pat šiuo metu nėra aišku. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad žmogus kontaktų su patvirtintais COVID-19 atvejais neturėjo, į užsienį išvykęs nebuvo. Testas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl jaučiamų infekcijai būdingų simptomų.  

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2120 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 382 asmenų, 1645 — pasveiko, 144 žmonės yra izoliacijoje.

  Laboratorijose buvo ištirta 1390 mėginių per dieną. Nuo tyrimų pradžios buvo atlikti 527 729 testai. Nuo birželio 1 dienos užfiksuoti 108 įvežtiniai atvejai.

  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  © Sputnik /
  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos