03:04 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Atsižvelgiant į kintančią epidemiologinę situaciją, šis reikalavimas nustatytas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Nuo rugpjūčio 1 dienos šalies oro uostuose keleiviams ir darbuotojams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, primena Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  "Nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones — veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones reikės dėvėti viso buvimo oro uosto patalpose metu. Tai bus privaloma visiems darbuotojams ir keleiviams, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus", — rašoma pranešime.

  Rekomendacijas ir reikalavimus, svarbius apsaugai nuo koronaviruso, keleiviams primins ir oro uostuose skelbiama informacija.

  Keleivių terminaluose matomose vietose bus pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.), privalomą nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (veido kaukių, respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimą oro uosto patalpose, rekomendacijas neskristi keleiviams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, bei turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas), apie tai galės būti periodiškai skelbiama ir per garsiakalbius.

  Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje vėl įsigaliojo privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas viešose vietose. Pastaruoju metu šalyje pradėjo daugėti naujų atvejų. Dažnai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams net sunku iš karto nustatyti, kaip tiksliai žmogus užsikrėtė, nes žmonės pradėjo keliauti.

  Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2120 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 382 asmenų, 1645 — pasveiko, 144 žmonės yra izoliacijoje.

  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  © Sputnik /
  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Visi viešojo transporto darbuotojai ir keleiviai privalo dėvėti apsaugines kaukes
  Skelbiama, kuriose savivaldybėse šią savaitę bus intensyviau vykdomi COVID-19 tyrimai
  Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų COVID-19 atvejų
  Tegai:
  Lietuvos oro uostai, Lietuva, kaukės, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos