04:50 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad ji įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Specialiųjų užduočių valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir įtariamo piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų koronavirusui nustatyti, pirkimo sutartį, įtarimai pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei, praneša FNTT.

  Pažymima, kad ji įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą.

  Pabrėžiama, jog Jaruševičianei skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.

  "Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie Lietuvoje registruotos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas. Lėšos, kuriomis įmonė bandė disponuoti, buvo gautos po viešojo pirkimo sudarius greitųjų COVID-19 testų pardavimo sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija", — teigiama pranešime.

  Pranešama, kad ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

  Pranešime teigiama, kad neteisėtai įgytoms piniginėms lėšoms pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas. Siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei, detalesnė informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą šiuo metu neteikiama.

  Dar šia tema

  Skelbiama, kuriose savivaldybėse šią savaitę bus intensyviau vykdomi COVID-19 tyrimai
  Vilniuje vėl apgadintas Gaono paminklas
  Tegai:
  kaltinimai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos