22:58 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pastaruoju metu kontrolieriai ne tik tikrina keleivių bilietus, bet ir primena apie būtinybę dėvėti apsaugines veido kaukes bei kitas svarbias taisykles

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Vilniaus viešojo transporto kontrolieriai, kurie šiuo metu ne tik tikrina bilietus, bet ir primena gyventojams apie būtinybę dėvėti medicinines kaukes, papasakojo, ar visi keleiviai laikosi saugos reikalavimų ir dėvi medicinines kaukes. 

  Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose. Šis reikalavimas, be kita ko, taikomas ir viešojo transporto keleiviams. Stebėti situaciją bei priminti keleiviams, jog viešajame transporte būtina dėvėti kaukes, įpareigoti kontrolieriai.

  Kaip praneša transporto bendrovė "Susisiekimo paslaugos", jau nuo šio šeštadienio kontrolieriai pradėjo skatinti keleivius dėvėti medicinines kaukes. 

  Be to, kontrolieriai primena ir kitas svarbias taisykles – dezinfekuotis rankas skysčiu, pagal galimybes laikytis saugaus atstumo, stengtis užimti sėdimas vietas, o stovint palikti erdvės šalia stovinčiam.

  Kokie rezultatai tokio kontrolierių "reido"? Kaip rodo statistika, Vilniaus viešojo transporto keleiviai elgiasi atsakingai bei sąmoningai.

  "Skaičiuojame, kad maždaug 90 proc. keleivių kaukes dėvi, o tuos 10 proc. raginame ir raginsime toliau. Jei tą akimirką neturite kaukės, prisidenkite veidą kitaip, o kitąsyk jos nepamirškite", – teigiama bendrovės pranešime Facebook

  Pranešama, kad šios edukacinės viešojo transporto kontrolės akcijos suplanuotos visą savaitę, toliau situaciją bus stebiama.

  Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis.

  Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2120 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 382 asmenų, 1645 — pasveiko, 144 žmonės yra izoliacijoje.

  Dar šia tema

  Nuo pirmadienio izoliacija privaloma atvykstantiems iš 13 ES šalių — sąrašas
  Lietuvos oro uostuose — tik su apsauginėmis veido kaukėmis
  Tegai:
  transportas, COVID-19

  Svarbiausios temos