09:21 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pranešama, kad šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Kaune, Pramonės pr. 29, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Sekmadienį Kaune veikiančios "Maxima XXX" parduotuvės darbuotojai diagnozuotas koronavirusas, praneša prekybos tinklas "Maxima".

  "Šiai darbuotojai tyrimas atliktas vakar, rugpjūčio 1 dieną. Liepos 15-30 dienomis darbuotoja atostogavo, o pirmąją darbo dieną po atostogų, liepos 31-ją, darbe praleido vos vieną valandą ir artimo kontakto su niekuo neturėjo. Su susirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia darbuotoja, palaikomas nuolatinis ryšys", — teigiama pranešime.

  Pranešama, kad šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Kaune, Pramonės pr. 29, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

  "Esame pasiruošę tokioms situacijoms ir elgiamės pagal su atsakingomis institucijomis suderintą veiksmų planą. Paskutinė diena, kai darbuotoja buvo atvykusi į darbą, buvo liepos 31 d. Tai buvo pirmoji jos darbo diena po atostogų, kurios prasidėjo liepos 15 d. Sugrįžusi po atostogų, darbuotoja darbe praleido ne ilgiau nei valandą, kai sulaukė skambučio iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro", — teigia prekybos tinklo "Maxima" komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

  Jos teigimu, buvo pranešta, kad darbuotojos svainiui, kurį ji pastaruoju metu slaugė, nustatytas koronavirusas.

  Pažymima, kad centro atstovai darbuotoją informavo, jog ji taip pat turi atlikti testą dėl COVID-19 bei saviizoliuotis. Gavus šią informaciją, darbuotoja buvo nedelsiant išleista namo. Turimomis žiniomis, šiuo metu darbuotoja jaučiasi gerai ir yra savo namuose.

  Pasak "Maximos" tinklo atstovės, operatyviai, rugpjūčio 2 dieną, gavus teigiamą atsakymą dėl koronaviruso, iš karto buvo išsiaiškinta, jog šiuo metu saviizoliacijoje esanti darbuotoja vos per vieną valandą, kurią praleido darbe, neturėjo artimo kontakto su kolegomis darbe. 

  "Apgailestaujame, kad koronavirusas buvo diagnozuotas dar vienai mūsų darbuotojai. Norime pabrėžti, kad mūsų darbuotojai dėvi apsaugines kaukes, pirštines — jiems yra suteiktos būtinos priemonės. Be to, kasdien darbuotojams matuojama temperatūra. Jeigu jie jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose", — teigė Dapkienė.

  "Maximos" prekybos tinkle nuo vasario mėnesio pabaigos yra laikomasi griežtesnių higienos reikalavimų: kelis kartus dažniau dezinfekuojami paviršiai, vežimėliai ir krepšeliai dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo, klientai prie įėjimų gali dezinfekuoti rankas ir naudotis vienkartinėmis pirštinėmis, parduotuvėje saugų atstumą prie kasų ir prekystalių klientams žymi specialios linijos.

  Pranešama, kad dėl koronaviruso yra ištirti 454 prekybos tinklo "Maxima" darbuotojai: 439 testai buvo neigiami, 13 — teigiamų. Penki darbuotojai jau yra pasveikę. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 — 9. Šiuo metu dviejų darbuotojų testų atsakymų dar laukiama.

  Taip pat nuo rugpjūčio 1 dienos  įsigaliojo reikalavimas prekybos centruose dėvėti apsaugines veido kaukes.

  Pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 dieną. Nuo pandemijos pradžios šalyje žuvo 80 žmonių, 1645 žmonės pasveiko. Iš viso šiandien Lietuvoje yra 2120 užsikrėtusių žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų COVID-19 atvejų
  Rusišką vaistą, skirtą gydyti COVID-19 tieks į Lotynų Ameriką ir Pietų Afriką
  Tegai:
  darbuotojai, koronavirusas, Maxima LT

  Svarbiausios temos