16:49 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šie reikalavimai galioja ir ikimokyklinio ugdymo grupėms. Būtina užtikrinti, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Reikalavimai dėl apsaugos priemonių darželiuose, stovyklose, edukaciniuose užsiėmimuose išlieka tokie patys, kaip buvo nustatyti sveikatos apsaugos ministro birželio 16 dieną, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  Pabrėžiama, kad veido kaukes ar kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones uždarose patalpose rekomenduojama dėvėti darbuotojams, dirbantiems vaikų vasaros stovyklose, vedantiems kitas neformaliojo vaikų švietimo programas, tuo pačiu vaikų darželių darbuotojams, kurie priima vaikus ir vaikus atlydintiems tėvams.

  Pažymima, kad neformaliojo vaikų švietimo veiklos turi būti vykdomos tik laikantis grupių izoliacijos principo.

  Patys vaikai nuolatos turėtų dalyvauti tos pačios grupės veiklose, stengiantis išvengti skirtingų grupių kontakto, vengti kontaktuoti ir su pašaliniais asmenimis. Jei to padaryti neįmanoma, patariama riboti bendravimo laiką.

  Šie reikalavimai galioja ir ikimokyklinio ugdymo grupėms. Būtina užtikrinti, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms.

  "Tiek darželiuose, tiek neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo vietoje turi būti sudarytos sąlygos vaikų ir darbuotojų rankų higienai: tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, skystas muilas, rankšluosčiai ir kt", — teigiama pranešime.

  Be to, pažymima, kad jei vaikai maitinami, juos reikia maitinti tose pačiose patalpose, kuriose ir vyksta veikla. Jei tokios galimybės nėra ir valgoma tik bendrose valgyklose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikai gali būti maitinami po vieną grupę pagal iš anksto nustatytą grafiką.

  Neformaliojo vaikų švietimo įstaigose organizuojant vaikų maitinimą bendroje valgymo salėje prie vieno stalo valgyti turi būti sodinami tik tos pačios grupės vaikai, o tarp vaikų, sėdinčių prie skirtingų stalų, turi būti užtikrintas 2 metrų atstumas, patalpos valomos.

  "Karščiuojantys, kvėpavimo takų ligomis sergantys vaikai nei į stovyklas, nei į neformaliojo švietimo veiklas, nei į darželius nėra priimami. Darbuotojų sveikatą patariama nuolat stebėti. Jiems turi būti sudaromos sąlygos matuotis kūno temperatūrą tik atvykus į darbą", — rašoma pranešime.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Įvardyta, kaip ir kur ilsėsis turistai iš įvairių šalių
  Lietuvos policija aptarė situaciją dėl žydų istorinių paminklų išniekinimo
  Tegai:
  saugumas, koronavirusas, Lietuva, vaikų darželis

  Svarbiausios temos