23:25 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (32)

  Pasak dietologo, norėdami išgauti kuo daugiau naudingų medžiagų vaikai ir suaugę turėtų valgyti skirtingas košes

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Idealią košę žmogui lemia jo amžius, sakė Michailas Ginzburgas, medicinos mokslų daktaras, Samaros dietologijos ir dietoterapijos tyrimų instituto direktorius. Interviu Radio Sputnik jis įvardijo tinkamiausią košę jaunuoliams ir suaugusiems.

  Košė laikoma labai naudingu produktu ir suaugę stengiasi kuo dažniau ja maitinti vaikus. Paprastai jie pasirenka vieną iš dviejų populiariausių grūdų — manų kruopų ar avižinę. Jei pasirinkimas yra teisingas, tai padės vaikui tinkamai vystytis, aiškino Michailas Ginzburgas.

  "Manų kruopos padidina cukraus kiekį kraujyje greičiau. Tai nėra gerai suaugusiems, bet tinka vaikams. Tai gerai veikia vaikus. Jų smegenys geriau dirba nuo ryžių ir manų kruopų. Jie geriau mokosi", — sakė dietologas.

  Suaugusiesiems, suvalgius manų košės, didelis cukraus kiekis bus labiau kenksmingas nei naudingas. Jiems derėtų rinktis avižinę košę.

  "Jei palyginsime avižinę košę ir manų kruopas, tai žmonėms, vyresniems nei 50 metų, avižos bus naudingos visose pozicijose. Ten krakmolas sunkiau išgaunamas, atitinkamai, angliavandeniai lėtai skaidomi. Cukrus po avižinės košės šokteli ne taip staigiai, kaip po manų. Be to, ten daug maistinių skaidulų ir daugiau prebiotinio poveikio, o tai pagerina žarnyno mikroflorą", — pasakojo dietologas Michailas Ginzburgas.

  Temos:
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (32)
  Tegai:
  sveikata

  Svarbiausios temos