10:24 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  NVSC atstovė Rolanda Lingienė pareiškė, kad šios priemonės yra būtinos dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos, tačiau galutiniai sprendimai dar nepriimti

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Lietuvoje svarstoma asmenis, grįžusius į šalį, registruoti dar būnant lėktuve, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. Apie tai pranešė "Ekspress nedelia".

  Pasak specialistės, tam jau yra rengiami operacijų vadovo sprendimai.

  "Tad dabar yra planuojama paprašyti registruotis visus. Taip, tai bus nepatogu, bet jei yra neatsakingų asmenų, dėl to kenčia visa visuomenė", — sakė ji.

  Lingienė pridūrė, kad už žmonių registraciją būtų atsakingi patys vežėjai ir kelionių organizatoriai.

  NVSC atstovė pažymėjo, kad į Lietuvą atvykstantys žmonės užpildytų registracijos formas dar būdami lėktuve. Anot jos, tai būtina dėl blogėjančios epidemiologinės padėties.

  Be to, dar labiau padidėjus sergamumui, įvairių renginių dalyviai taip pat turėtų registruotis. Kaip patikino Lingienė, registracija būtų vykdoma laikantis asmens duomenų apsaugos reikalavimų.

  Šiuo metu žmonės, atvykstantys į Lietuvą iš koronaviruso paveiktų šalių, privalo registruotis NVSC. Tuo tarpu, pasak Lingienės, kai kurie šio reikalavimo nepaiso.

  Karantinas Lietuvoje buvo panaikintas birželio 17 dieną. Nuo rugpjūčio pradžios vyriausybė nusprendė grįžti prie privalomo kaukių nešiojimo. Apribojimai taikomi viešajame transporte, uždarose prekybos vietose ir viešuose renginiuose. Sporto ir kultūros renginiuose, taip pat viešojo maitinimo įstaigose galima lankytis be kaukių.

  Naujausiais duomenimis, respublikoje nustatyti 2147 koronaviruso atvejai, mirė 81 žmogus.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 18,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 696 tūkst. žmonių.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuviams priminė, kad viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes privaloma
  Lietuvoje — dar viena mirtis nuo koronaviruso
  EK atsakas Nausėdai: ES šalys turėtų vengti vidaus sienų uždarymo dėl koronaviruso
  Tegai:
  registracija, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos