22:04 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ateinantys mokslo metai Lietuvoje, kaip įprasta, prasidės rugsėjo 1-ąją, tačiau mokinių lauks tam tikri pokyčiai, nukreipti į kontaktų tarp klasių sumažinimą

  VILNIUS, rugpjūčio 6 – Sputnik. Ketvirtadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius spaudos konferencijos metu papasakojo apie nustatytus sveikatos saugos reikalavimus per ateinančius mokslo metus.

  Pranešama, kad mokslo metai prasidės rugsėjo 1-ąją, pirmakursiams – greičiausiai rugsėjo 14 dieną. Pirmakursiai mokslo metus pradės kiek vėliau, nes nukėlus brandos egzaminus vėluoja priėmimas.

  Saugumo reikalavimai

  Numatoma, kad ugdymas vyks įprastu būdu, bet jei konkrečioje savivaldybėje bus bus registruojamas didelis užsikrėtimų  skaičius, bus vertinama padėtis ir svarstoma dėl privalomo kaukių dėvėjimo arba nuotolinio mokymo.

  "Užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiui savivaldybėje pasiekus 16 atvejų 100 000 gyventojų per 14 dienų ir jeigu bent 10 proc. naujų užsikrėtimų bus nesusiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais ir įvežtiniais atvejais, bus svarstoma dėl privalomo kaukių dėvėjimo ugdymo įstaigose.

  Konkrečioje savivaldybėje esant 25 užsikrėtimams 100 000 gyventojų per 14 dienų ir jeigu bent 10 proc. naujų užsikrėtimų bus nesusiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais ir įvežtiniais atvejais, bus vertinama galimybė pereiti prie nuotolinio ugdymo", – kalbėjo ministras, pažymėdamas, kad kol kas tokie rodikliai nebūdingi nė vienai Lietuvos savivaldybei.

  Ministras pabrėžė, kad mokyklose turi būti laikomasi epidemiologų keliamų reikalavimų, tarkim, klasės turėtų kuo mažiau kontaktuoti tarpusavyje, į pamokas turėtų vaikščioti mokytojas, o vaikai turėtų mokytis tame pačiame kabinete. 

  Be to, mokyklose turi būti iškabintos judėjimo po mokyklą schemos, o pamokos būtų vykdomos slenkamu grafiku, kad vaikai nesusidurtų koridoriuose.

  Pasak Monkevičiaus, kiekvieną savaitę bus tariamasi su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologais ir įvertinus rodiklius bus sprendžiama, ar reikia perorganizuoti ugdymo procesą konkrečioje mokykloje ar savivaldybėje. Pats sprendimas dėl galimų pakeitimų savivaldybėse būtų priimamas trečiadienį ketvirtadienį, o įsigaliotų pirmadienį, kad mokyklos spėtų pasirengti.

  Be to, jei konkrečioje mokykloje kiltų protrūkis, šalies vyriausiasis epidemiologas galėtų ten iškart skelbti karantiną.

  Kalbėdamas apie Rugsėjo 1-osios šventę, ministras pabrėžė, kad šventė turėtų vykti lauke, jei yra tokių galimybių.

  Kompiuteriai savivaldybėms 

  Skelbiama, kad savivaldybėms bus išdalinta 2850 mokytojams skirtų nešiojamųjų kompiuterių. Mokytojams vyks ir kvalifikacijos tobulinimo kursai, bus skirtas 12 mln. eurų, kurios bus paskirstytos mokykloms pagal mokinių skaičių, skiriant 40 eurų kiekvienam vaikui.

  "Tačiau išliekant kad ir mažiausiai tikimybei dėl mokymosi nuotoliniu būdu, ruošiamasi ir šiam scenarijui. Todėl planuojamas papildomas mokyklų finansavimas, kad jos galėtų apsirūpinti informacinių technologijų priemonėmis, taip pat tobulinti mokytojų skaitmenines kompetencijas. Tam numatoma skirti 12 mln. eurų", – pranešė Monkevičius.

  Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtints 2171 COVID-19 ligos atvejis, mirė 81 žmogus.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

  Dar šia tema

  Liberalai kaltino "valstiečius" dėl prastų matematikos egzamino rezultatų
  Kasiulevičius mano, kad prasti matematikos rezultatai yra pirmosios COVID-19 pasekmės
  Brandos egzaminų rezultatai: matematiką išlaikė vos 67,61 proc. abiturientų
  Tegai:
  karantinas, mokslo metai, mokslas

  Svarbiausios temos