23:05 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigiama pranešime, paskirtą privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 dienos

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. UAB Atliekų rūšiavimo centrui buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

  Pažymima, kad privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 dienos.

  "Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, reaguodami į dažnus Salininkų gyventojų skundus, kad vykdydamas veiklą Atliekų rūšiavimo centras teršia aplinką, nuolat tikrino šią bendrovę ir teikė privalomuosius nurodymus pašalinti pažeidimus, bet realios naudos tai nedavė", — teigia Departamento direktorė Olga Vėbrienė.

  Pabrėžiama, kad Salininkų bendruomenė ne kartą kreipėsi į įvairias institucijas, nes žmonės kasdien susidurdavo su nuolatiniu šiukšles smulkinančių mašinų triukšmu, nemaloniais kvapais, dulkėmis, pro langus matomu šiukšlynu.

  Tuo pačiu pažymima, kad įmonė vykdė veiklą miesto teritorijoje, o šalia jos stovi gyvenamieji namai, vaikų žaidimų aikštelė, mokyklos, vaikų darželis.

  Kadangi situacija tapo sudėtinga, kaip pabrėžia Vėbrienė, Aplinkos apsaugos departamentas priėmė sprendimą stabdyti aplinkai kenksmingą Atliekų rūšiavimo centro veiklą.

  "Tai buvo būtina padaryti, nes įmonė nesilaikė aplinkos apsaugos reikalavimų ir nevykdė mūsų pakartotinių privalomųjų nurodymų pašalinti pažeidimus: atliekomis ir toliau buvo atsikratoma ne pagal Taršos leidimo sąlygas, veikla vykdoma ne įmonės viduje, o lauke, todėl aplinka buvo teršiama ir taršos dalelės patekdavo už įmonės teritorijos", — teigia ji.

  Taip pat dėl nustatytų pažeidimų kreiptasi į Aplinkos apsaugos agentūrą dėl Taršos leidimo panaikinimo.

  AAD vadovės teigimu, atliekų rūšiavimo centras iki rugpjūčio 24 dienos privalo atliekas perduoti tvarkytojui, turinčiam teisę jas tvarkyti ir pašalinti kitus pažeidimus, kitu atveju įmonė tęsti savo veiklos nebegalės.

  Dar šia tema

  Įvardytas mirtinas ryžių pavojus
  Ūkininkai pjauna ne tik javus, bet ir elektros stulpus
  Tegai:
  šiukšlių rūšiavimas, atliekos

  Svarbiausios temos