18:15 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (411)

  Pažymima, kad svarbu būti informuotiems, budriems ir sąmoningiems, o savivaldybėms ir kitoms atsakingoms institucijoms atsakingai sustiprinti civilinės saugos parengtį

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Gyventojai raginami domėtis, kaip derėtų apsisaugoti bei apsaugoti savo artimuosius, atsitikus galimai nelaimei Baltarusijos atominėje elektrinėje, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM). 

  Pažymima, kad svarbu būti informuotiems, budriems ir sąmoningiems, o savivaldybėms ir kitoms atsakingoms institucijoms atsakingai sustiprinti civilinės saugos parengtį. 

  Pranešama, kad remiantis Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ir Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministerijos skelbiama informacija, į kaimyninės Baltarusijos atominės elektrinės pirmąjį bloką pradėtos vežti nenaudoto branduolinio kuro rinklės, kurias planuojama pradėti krauti į reaktorių. 

  "Tai dar viena situacija, kuriai turim būti pasiruošę, — civilinės saugos kontekste atsiranda naujas scenarijus. Labai mažai tikėtina, bet tai, kaip ir kitų įvykių — gaisrų, cheminių nelaimių, pandemijų — scenarijai, turi didelį poveikį. Atsižvelgiant į tai, svarbu dar kartą prisiminti principus, kaip turime elgtis", — teigia vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

  Pranešime teigiama, kad įvykus avarijai atominėje elektrinėje, gyventojai būtų informuoti trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus ir sirenų kauksmu, o vėliau per radiją ir televiziją gautų tikslią informaciją ir patarimus, kaip elgtis.

  Tuo pačiu, valstybės ir savivaldybių institucijos yra parengusios planus, pagal kuriuos būtų organizuojama gyventojų apsauga, prireikus —skubus gyventojų evakavimas.

  Pabrėžiama, kad 16 savivaldybių, esančių 100 kilometrų atstumu nuo Baltarusijos atominės elektrinės, yra aprūpintos stabiliojo kalio jodido preparatais, o Vilniaus rajono savivaldybė šiuos preparatus jau ir išdalijusi dalies seniūnijų gyventojams. 

  "Kaip gauname perspėjimus dėl vėjo, gausime juos ir dėl visų kitų nelaimių. Svarbu, kad kiekvienas iš mūsų turėtume visko, ko reikia trims paroms — maisto ir vandens atsargų, jei būtų rekomenduojama likti namuose, ir suprastume, kad reikia stengtis nepasimesti ir laukti informacijos iš tarnybų. Svarbiausia —sekti oficialius informacijos šaltinius, nes kai būna tokios situacijos, pasklinda daug netikrų žinių. Su Astravo grėsme turėsime susitaikyti, kaip dabar atrodo, neapibrėžtam laikui", — teigė VRM viceministras. 

  Pasak jo, ne mažiau svarbu yra pasitikrinti, ar asmeniniame telefone yra nustatyta korinio transliavimo funkcija, kitaip apie nelaimę perspėjanti informacija jūsų gali nepasiekti. 

  Ginčas dėl Baltarusijos AE

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Branduolinio kuro pakrovimas į pirmojo Astravo AE reaktoriaus šerdį prasidės šį penktadienį, rugpjūčio 7 dieną. Pradėti pirmojo BelAE energetinio bloko paleidimo operacijas planuojama artimiausiomis dienomis. 

  Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvos Respublikai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas, laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Lietuvos valdžia visose tarptautinėse platformose ragina atsisakyti Baltarusijos energijos.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos rodo užsispyrimą Baltarusijos AE klausimu net koronaviruso pandemijos metu. Be to, elektrinės patikimumą ir saugumą jau įrodė tarptautinės branduolinės saugos institucijos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (411)

  Dar šia tema

  Baltarusijos Energetikos ministerija pranešė, kada prasidės fizinis BelAE paleidimas
  Rugpjūčio 7-ąją prasidės branduolinio kuro krovimas į pirmąjį BelAE energetinį bloką
  Tegai:
  saugumas, nelaimė, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos